Pondelok 17.12.2018
Dnes má meniny 
Kornélia
-3°C Bratislava
17.10.2016 08:00

Slovenské veľhory lákajú turistov aj mimo letnej a zimnej sezóny


Snímka zdroj: (tatry.sk).


Ako informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová, v mimosezónnom období sa oplatí v slovenských veľhorách aj ubytovať, pretože jednotlivé ubytovacie zariadenia ponúkajú rôzne jesenné pobytové balíčky.


S príchodom jesene podľa Žigovej zavládlo správne počasie na vysokohorské túry, ktoré sú v plnej dĺžke sprístupnené všetkým milovníkom aktívneho pohybu až do plánovanej zimnej uzávery turistických chodníkov, ktorá sa začína 1. novembra. "Jeseň vo Vysokých Tatrách je správnou voľbou na príjemné strávenie voľných chvíľ pre všetkých bez rozdielu veku či fyzickej kondície. Pobyt turistov v slovenských veľhorách môže získať aj ekonomický rozmer, keďže v porovnaní s cenami letnej sezóny je jesenný pobyt výhodnejší. Mnohí ubytovatelia a poskytovatelia služieb v tomto čase znížili ceny na mimosezónne a ponúkajú výhodné jesenné pobytové balíčky," priblížila Žigová.      

Okrem tradičnej horskej turistiky možno jesenný čas využiť napríklad aj na absolvovanie virtuálnych bežeckých a nordic walking pretekov prebiehajúcich celoročne na vybraných trasách v regióne Vysokých Tatier, na ktorých sa možno zúčastniť v termíne podľa vlastného výberu. Podmienkou je registrácia a zaslanie záznamu trasy v predpísanom formáte podľa propozícií. "Aj počas jesene môžu návštevníci Vysokých Tatier počas pobytu využiť výhody regionálnej Tatry Card, vďaka ktorej získavajú okrem bezplatného horského poistenia aj bezplatnú dopravu električkami," uzavrela Žigová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2016
Tatranci chcú návštevníkov z Izraela prilákať na peknú prírodu
Tatranci veria, že počas letnej turistickej sezóny príde do Vysokých Tatier množstvo zahraničných turistov, očakávajú najmä nárast návštevníkov z Izraela. Dôvodom má byť aj charterové letecké spojenie medzi Popradom a izraelským Tel Avivom.
viac
26.10.2016
Vysokohorské chodníky vo Vysokých Tatrách čoskoro uzavrú
Nadchádzajúci predĺžený víkend sa bude vo Vysokých Tatrách niesť v znamení oficiálneho uzavretia turistických chodníkov, čo znamená obmedzenie pohybu vo vysokohorskom teréne s ohľadom na ochranu prírody, ako aj zdravie a bezpečnosť návštevníkov. Oficiálne sa začína v utorok 1. novembra.
viac
12.01.2017
Preteky pri východe slnka odštartujú ďalší ročník podujatí Tatry v pohybe
Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v roku 2017. Prvým z tohoročných pretekov je beh pri východe slnka "Sunrise Run", ktorý je súčasťou štvrtého ročníka Zimnej bežeckej série. Štart a cieľ bude v golfovom rezorte vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok.
viac
28.12.2017
Regionálna karta prinesie návštevníkom Slovenského raja výhody
Každý, kto sa ubytuje v niektorom z partnerských ubytovacích zariadení v regióne Slovenského raja aspoň na dve noci, získa od 1. januára 2018 zdarma regionálnu turistickú kartu Slovenský raj & Spiš.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.07 %