Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
20.10.2018 10:15

Šikovný gymnazista Filip Draškovič v medzinárodnom finále


Snímka: Gymnázium Malacky


Malacky mali zastúpenie v medzinárodnom finále rečníckej súťaže v nemeckom jazyku Jugend debattiert international. Študent štátneho gymnázia Filip Draškovič ako víťaz národného kola bol jedným z dvoch Slovákov, ktorí sa dostali až do finále.


Filip presvedčil porotu nielen o svojich rétorických schopnostiach, ale tiež o vynikajúcej nemčine. Na gymnáziu študuje nemecký jazyk v programe DSD - Deutsches Sprachdiplom. Na súťaž sa pripravoval pod vedením svojej učiteľky nemčiny, zahraničnej lektorky a bol aj na odbornej stáži v Drážďanoch.

Na súťaži sa od školských až po národné kolo zúčastnilo viac ako 2500 študentov zo 150 škôl z 12 krajín strednej a východnej Európy. 

 

 

Autor: Gymnázium Malacky


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Medzi Rohožníkom a Malackami bude kvalitnejšia cesta
Úzka a nekvalitná cesta medzi Rohožníkom a Malackami sa zmení na cestu vyššej triedy. Na komplexnú rekonštrukciu vyše osemkilometrového úseku získal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančný príspevok z eurofondov.
viac
07.08.2017
Mesto chce z Mierového námestia v centre vytvoriť pešiu zónu
Centrum Malaciek by sa mohlo výrazne zmeniť. Vedenie okresného mesta plánuje vytvoriť z Mierového námestia pešiu zónu a súčasné parkovisko na tejto ploche presunúť pod zem.
viac
29.01.2018
J. Říha: Rekonštrukcia cesty Rohožník-Malacky nesmie ísť proti záujmom mesta
Rekonštrukciu cesty medzi Rohožníkom a Malackami nemožno dokončiť pred vstupom do okresného mesta. Zdôraznil to primátor Malaciek Juraj Říha, ktorý upozorňuje na nevyhnutnosť zrekonštruovať i nadväzujúci úsek prechádzajúci cez obytnú zónu Malaciek.
viac
23.06.2018
Žubrienky z fontány v Zámockom parku sú zachránené
Priamo vo fontáne pri kaštieli v Malackách sa konala záchranná akcia – odchyt žubrienok. Na pomoc prišli aj žiaci 1. B triedy Spojenej školy sv. Františka Assiského s pani učiteľkou Petrou Janskou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %