Utorok 22.10.2019
Dnes má meniny 
Sergej
°C
04.07.2019 07:25

Samosprávy a združenia sa môžu uchádzať o financie na mikroprojekty


Interreg Poľsko-Slovensko


Samosprávy a neziskové združenia zo Žilinského kraja sa môžu uchádzať o poskytnutie finančných prostriedkov z Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 vo vyhlásených výzvach pre mikroprojekty.


Na podporu aktivít a rozvoj v slovensko-poľskom pohraničí môže byť prerozdelených takmer 800.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.       

Doplnila, že ŽSK v spolupráci so Združením Región Beskydy vyhlásil dve výzvy na mikroprojekty. "Program cezhraničnej spolupráce Interreg Poľsko-Slovensko 2014-2020 umožňuje prijímateľom ľahší prístup k realizácii mikroprojektov, ktoré inovatívnym spôsobom prehlbujú spoluprácu poľsko-slovenského pohraničia. Prispieva sa tak k ochrane a rozvoju prírodného a kultúrneho dedičstva daného územia," informovala Silvia Habovštiaková z odboru regionálneho rozvoja Úradu ŽSK s tým, že aktuálne bola vyhlásená IV. a V. výzva so zameraním na ochranu a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia, ako aj na rozvoj cezhraničného a celoživotného vzdelávania.       

Program cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 - 2020 trvá už šiesty rok. "Za ten čas sa zrealizovalo veľa atraktívnych mikroprojektov, napríklad vyhliadkové veže v obciach Divinka, Novoť či Ujsoly. Okrem projektov na vybudovanie rozhľadní môžu záujemcovia podávať projekty napríklad na vybudovanie turistických chodníkov alebo cyklotrás, modernizáciu drevenej architektúry či muzeálnych objektov, ako i na výmenné stáže pre študentov. Výška výdavkov sa pohybuje od 70 000 eur (pri individuálnom mikroprojekte) do 140 000 eur (pri spoločnom mikroprojekte). Mikroprojekty sú spolufinancované z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) vo výške maximálne 85 percent oprávnených nákladov. Realizácia mikroprojektu nesmie trvať viac ako 12 mesiacov," vysvetlila hovorkyňa ŽSK.       

Žiadosti o poskytnutie finančného príspevku môžu predkladať mestá, obce, združenia samosprávnych jednotiek, neziskové organizácie podporujúce regionálny rozvoj, priemyselné a obchodné komory a iné subjekty. "Žiadosti o príspevok treba doručiť najneskôr do 31. júla 2019 do 15. hodiny, a to elektronicky prostredníctvom generátora žiadostí a vyúčtovaní https://www.e-interreg.eu/sk a písomne na podateľňu Úradu ŽSK v Žiline," uzavrela Remencová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Kultúrny a kreatívny priemysel dostane na rozvoj 50 miliónov eur
Malí a strední podnikatelia, ale aj neziskové organizácie a občianske združenia pôsobiace v tejto oblasti sa budú môcť uchádzať o takýto objem eurofondov z  Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a Prioritnej osi 3 (PO 3) - Mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch.
viac
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
12.12.2017
MŽP vyhlásilo výzvu zameranú na triedený zber
Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) vyhlásilo výzvu pre najmenej rozvinuté okresy so zameraním na triedený zber. K dispozícii je pre nich 25 miliónov eur.
viac
20.03.2018
ŽSK rozdelí žiadateľom v troch výzvach dotácie vo výške 322-tis. eur
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) rozdelí z tohtoročného rozpočtu žiadateľom vo výzvach Aktívny človek – aktívna spoločnosť, Kultúra a Regionálny rozvoj celkovo 322.000 eur. Zastupiteľstvo ŽSK schválilo výzvy na zasadnutí v pondelok 19. marca a oficiálne ich vyhlási vo štvrtok 22. marca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.52 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.78 %