Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
28.05.2019 08:10

Samospráva vyzýva občanov, aby sa vyjadrili k opravám ciest


Ilustračná snímka, zdroj: Hviezdoslavov


Samospráva Hviezdoslavova v Dunajskostredskom okrese vyzýva obyvateľov, aby sa vyjadrili k opravám miestnych komunikácií v obci a participovali tak na veciach verejných.


Ako uviedol starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič, obec má veľký záujem venovať sa v nasledujúcom období potrebnej sanácii či rekonštrukcii ciest, z ktorých mnohé sú čoraz v horšom technickom stave. „Ide najmä o výtlky, výmoly, drobenie materiálu a iné defekty a poškodenia. Preto vznikol Akčný zoznam komunikácií vyžadujúcich rekonštrukciu, v ktorom chceme zmapovať všetky zlé úseky Hviezdoslavova a určiť ich prioritu, s akou k nim môžeme nielen v roku 2019, ale i nasledujúcich rokoch pristupovať,“ doplnil starosta.       

Zlý stav ciest vníma samospráva obce ako obrovské negatívum rýchlo rastúcej obce, preto ho chce riešiť systematicky a dlhodobo. Obyvatelia môžu zaslať informáciu, ktorý úsek by podľa nich nemal chýbať v pláne. Treba uviesť názov ulice či komunikácie, mieru obslužnosti (približný počet obyvateľov) a veľkosť úseku (dĺžku, respektíve približnú šírku v metroch). Zoznam bude zverejnený na webstránke obce, priebežne ho bude možné dopĺňať.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2017
Handlová vyzvala obyvateľov, aby jej nahlasovali výtlky na komunikáciách
Samospráva Handlovej dnes spustila výzvu s názvom Jarný výtlkozber. Prostredníctvom nej žiada obyvateľov mesta, aby jej nahlásili výtlky na mestských komunikáciách po zimnom období.
viac
03.05.2017
MV SR poskytlo zástupcom miest a obcí informácie o verejnom obstarávaní
Zástupcovia miest a obcí, ktorí sú oprávnenými prijímateľmi finančných prostriedkov z operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), dostali množstvo praktických informácií k procesom verejného obstarávania či k implementácii projektov.
viac
25.10.2018
Trenčiansky samosprávny kraj oživil myšlienku Stredoškolského parlamentu
Ten má mladých ľudí podnietiť k participácii na veciach verejných. Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v Trenčíne sa v pondelok 22. októbra 2018 konalo prvé stretnutie Stredoškolského parlamentu Trenčianskeho kraja.
viac
09.01.2019
Obyvatelia môžu požiadať o kompostéry, na ktoré mesto získalo dotáciu
Samospráva Šamorína informuje obyvateľov mesta, že môžu požiadať o pridelenie kompostérov, na ktoré získala financie vo výške 189.810 eur v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %