Pondelok 17.12.2018
Dnes má meniny 
Kornélia
0°C Bratislava
03.06.2018 10:58

Samospráva Prievidze chce kúpiť elektromobil pre potreby mestskej polície


Elektromobily pre potreby mestskej polície sa už osvedčili vo viacerých mestách.


Samospráva Prievidze má záujem obstarať elektromobil. Slúžiť by mal pre mestskú políciu (MsP). Financie na tento účel chce získať z mimorozpočtových zdrojov, podanie žiadosti o dotáciu odobrili tamojší mestskí poslanci na svojom rokovaní v pondelok (28. 5.).


    

"Budeme sa snažiť o získanie finančných prostriedkov z Envirofondu na zakúpenie elektromobilu pre potreby mestskej polície. Výška rozpočtu je tam naplánovaná na 35.000 eur s tým, že budeme žiadať 30.000 eur a kofinancovanie by bolo vo výške 5000 eur," uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.       

Elektromobil, ktorý sa bude samospráva snažiť zakúpiť z mimorozpočtových zdrojov, by v budúcnosti nemal byť jediným. "Do budúcna chceme rozšíriť vozový park pre potreby mestskej polície, prípadne aj ďalších organizácií. Ak by takéto výzvy boli, určite sa o ne uchádzať budeme," deklaroval.       

Samospráva v tejto súvislosti počíta i so zabezpečením potrebnej infraštruktúry vo forme nabíjacích staníc. "Vieme, že táto oblasť sa postupne dynamizuje, tak budeme na to reflektovať. Toto je prvá lastovička, ktorá je dostupná pre samosprávy, aj pre naše potreby," dodal hovorca mesta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
Mestská polícia v Partizánskom bude pomáhať obyvateľom pri kúpe áut
Pomáhať obyvateľom pri kúpe motorových vozidiel, prostredníctvom vyhľadania údajov o ich majiteľoch, bude Mestská polícia (MsP) v Partizánskom. Jej príslušníci môžu potenciálnych kupcov takto upozorniť, že automobil nie je na polícii prihlásený a kupovať by ho nemali.
viac
31.08.2017
V uliciach Trebišova kontrolujú už aj cyklohliadky
Mestská polícia v Trebišove využíva od druhej polovice augusta dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie.
viac
25.10.2017
Obyvatelia Tatier budú môcť opäť darovať obnosené šatstvo a nepotrebný textil
Mestskí policajti vo Vysokých Tatrách po roku opäť organizujú zbierku obnoseného šatstva a nepotrebného textilu pre charitu. Zástupca náčelníka tamojšej Mestskej polície (MsP) Jozef Štefaňák informoval, že jedným z cieľov zbierky je zamedziť vyberaniu kontajnerov, po ktorom ostáva neporiadok.
viac
13.10.2018
Martinskí mestskí policajti budú jazdiť aj na elektromobile
K vozidlám Mestskej polície v Martine pribudne vďaka úspešnej žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu nový elektromobil. Mestskí policajti by ho mali začať využívať na konci roka 2018. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.07 %