Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
14.02.2019 08:10

Ruské mesto Puškin hľadá na Slovensku partnera


Puškin - ilustračná snímka


Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad.


Mesto Puškin administratívne tvorí časť mesta Petrohrad, od ktorého je vzdialené približne 25 kilometrov a nachádza sa na historickom území. Parky a paláce v Puškine sú zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Jeden z najznámejších je komplex palácov vybudovaný na návrh cárovnej Kataríny I. Vývoj mesta bol úzko spätý so životom cárskeho dvora v letnej cárskej rezidencii. Mesto má približne 100 000 obyvateľov.

Puškin má záujem o spoluprácu so slovenským mestom alebo obcou z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja v oblastiach:

- rozvoj aktivít záujmových združení,

-kultúra,

- história mesta/obce.

Existujúce partnerstvá: Aalborg (Dánsko), Bitola (Macedónsko), Kalamazoo (Michigan, USA), Frankenthal (Nemecko), Navapolatsk (Bielorusko), Ogano (Satama, Japonsko), Rethymno (Grécko), Semej (Kazachstan), Tarragona (Španielsko), Tulcea (Rumunsko), Ungheni (Moldavsko), Versailles (Francúzsko), Worcester (Massachusetts, USA) Zerbst (Nemecko).

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Práce na príprave Európskeho summitu regiónov a miest finišujú
Prípravy a organizačné práce v súvislosti so siedmym Európskym summitom regiónov a miest, ktorý sa bude v hlavnom meste konať 8. a 9. júla, pomaly finišujú. Na neformálnom stretnutí v pondelok 6. júna to uviedla riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.
viac
10.10.2016
Národný týždeň podpory ekonomiky Slovenska
Už tretí rok budú mať mestá a obce Slovenska možnosť zapojiť sa do Národného týždňa na podporu ekonomiky Slovenska a informovať svojich obyvateľov o tejto kampani.
viac
29.03.2017
Vyhlásenie 9. ročníka súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 21. marca 2017 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2017. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska tak vyhlásila už 9. ročník národnej súťaže Dedina roka.
viac
01.11.2018
Niekdajší klenot Azovského mora hľadá partnera na Slovensku
Medzi Slovenskou republikou a zahraničím existuje množstvo dohôd. Okrem toho, že ponúkajú dobrú príležitosť na spoluprácu v oblasti podnikania, sú zaujímavé aj zo stránky kultúrnej spolupráce, či spolupráce v oblasti vzdelávania. Ide predsa o dobrú vec a „družbu“ medzi národmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %