Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
0°C Bratislava
07.05.2018 02:00

Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí


Rožňava - ilustračná snímka


Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.


Ako informuje mesto Rožňava na svojej internetovej stránke, v rámci občianskych projektov budú vybudované prístrešky s ohniskom pri Slanej, na dopravnom ihrisku pribudne oddychová zóna a podporený bude aj projekt Mine Trails, ktorý sa týka rozvoja horskej MTB cyklistiky a cestovného ruchu v meste a jeho blízkom okolí. Opravený bude chodník spájajúci dva kruhové objazdy pri všešportovom areáli kúpaliska a zimného štadióna, cesta vedúca k sanatóriu od cestného mosta, ako aj chodník od hotela Empres po zlatníctvo. V rámci participatívneho rozpočtu pôjde aj o revitalizáciu kúpaliska a veľkého parku.       

"Keďže celková finančná suma, ktorú žiadajú predkladatelia na realizáciu projektov v roku 2018, nepresahuje sumu vyčlenenú na participatívny rozpočet v tohtoročnom rozpočte mesta, budú všetky predložené projekty, ktoré sa dostali do verejného hlasovania zrealizované bez ohľadu na poradie, ktoré určili hlasujúci," uvádza na svojej internetovej stránke mesto.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
24.10.2016
Burza nápadov občianskeho rozpočtu trvá ešte do konca mesiaca
Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do rozhodovania, kam budú umiestnené finančné prostriedky mestského projektu Občiansky rozpočet.
viac
12.12.2017
Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov
Hlavné mesto pokračuje v podpore projektov v rámci svojich grantových programov zameraných na kultúru, voľný čas, šport či sociálne aktivity. Vo štvrtom, poslednom kole tohto roka, hlavné mesto prerozdelilo medzi jednotlivé projekty takmer 54 000 eur a celkovo podporilo 75 projektov.
viac
15.12.2017
Rok zelene a materských škôl v Banskej Bystrici
Banskobystrickí poslanci na svojom 21. zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili vyrovnaný rozpočet na rok 2018. Počíta s investíciami do obnovy materských a základných škôl, miestnych komunikácií, športovej infraštruktúry i do budovania parkovísk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %