Nedeľa 09.12.2018
Dnes má meniny 
Izabela
8°C Bratislava
08.01.2018 02:15

Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách


Hlavné námestie. Snímka zdroj: (novezamky.sk).


Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.


Cieľom revitalizácie je vrátenie slávy Novým Zámkom prostredníctvom jeho historickej jedinečnosti a zároveň prebudenie života v meste. „Návrh je nekonvenčný, uprednostnil postulát, ktorým je námestie ako záhrada, zároveň zdôrazňuje renesančnú kvadratúru usporiadania,“ uvádza sa v ideovom architektonickom návrhu.       

Novému usporiadaniu Hlavného námestia bude dominovať osnova chodníkov, ktoré rozdelia priestor na kvadranty. Súčasťou vybavenia bude aj navrhované Panoptikum, ktoré má byť multifunkčným centrom kultúry v meste.       

Odhadované náklady na revitalizáciu Hlavného námestia sú približne 1,55 milióna eur. Radnica plánuje financovanie stavby po etapách. Postupne by tu malo dôjsť k archeologickému prieskumu, reštaurovaniu Súsošia svätej trojice, sprístupneniu katakomb, prekládke inžinierskych sietí a neskôr k samotným stavebným prácam.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
09.01.2018
Vo Svidníku nainštalujú 12 nových monitorovacích kamier
Svidnícka samospráva sa v tomto roku intenzívnejšie zameria na znižovanie kriminality. Bezpečnosť na uliciach chce zabezpečiť rozšírením počtu monitorovacích kamier aj zriadením Miestnej občianskej poriadkovej služby.
viac
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
16.09.2018
V Trenčíne zrevitalizujú átrium pod Mestskou vežou
Trenčín uspel v 4. kole výzvy na Zeleň a dostane peniaze z eurofondov na revitalizáciu átria pod Mestskou vežou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %