Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
26.02.2018 02:17

Radnica v Poprade plánuje vykúpiť pozemky na tisícku hrobových miest


Ilustračná snímka. Pohľad na cintorín v mestskej štvrti Poprad – Veľká.


Mesto Poprad plánuje v tomto roku vykúpiť pozemky o výmere cca 5000 metrov štvorcových na rozšírenie cintorínov v jednotlivých častiach.


"Prioritne pôjde o plochy v katastrálnom území mestskej štvrte Poprad – Veľká," uviedol pre TASR hovorca tamojšej samosprávy Marián Galajda.

Práve tu je najväčší mestský cintorín, ďalšie sú v Spišskej Sobote, Strážach a Matejovciach. Na výkup pozemkov podľa hovorcu ešte neboli vyčlenené finančné prostriedky. Celkovo by však malo na popradských cintorínoch pribudnúť viac ako tisíc hrobových miest. Budovať ich chce radnica postupne na vykúpených parcelách a podľa plochy jednotlivých parciel, ktoré bude mať k dispozícii. Jedno hrobové miesto si pritom vyžaduje štyri metre štvorcové plochy.       

"V Poprade je na všetkých štyroch pohrebiskách v jednotlivých mestských častiach 18.150 obsadených hrobových miest. Ide o také, v ktorých už je niekto pochovaný, resp. si ich niekto už zakúpil," dodal konateľ Pohrebno-cintorínskych služieb v Poprade František Švirloch. Voľných je pritom približne 700 miest a vzhľadom na tento počet sa plochy na rozšírenie cintorínov priebežne vykupujú.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2016
Majstrovstvá sveta v rybolove 2016 už o dva týždne
Mesto Svit bude v máji 2016 hostiť športové podujatie svetového významu. V dňoch 26. - 29. mája 2016 sa na rieke Poprad vo Svite budú konať Majstrovstvá sveta národov v love rýb udicou na prívlač (lov dravých rýb z brehu). Organizátori očakávajú účasť zástupcov približne 17 štátov z celého sveta.
viac
05.09.2016
Pri výskume na Zámčisku našli archeológovia predmety z doby kamennej
Plánovaný archeologický výskum v lokalite Zámčisko nad popradskou mestskou časťou Kvetnica priniesol prvé nálezy. Podľa primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka ide o viacero predmetov pochádzajúcich z doby kamennej, železnej či bronzovej a z 15. storočia.
viac
20.06.2017
Vo Zvolene sa chystajú vytvoriť prvý prírodný cintorín na Slovensku
Za projektom stojí Centrum etickej a environmentálnej výchovy Živica a Andrea Uherková, absolventka Sokratovho inštitútu, spolu so súčasnou študentkou inštitútu Monikou Suchánskou, ktorá v rámci svojho projektu otvára na Slovensku diskusiu o smrti a pohrebných rituáloch.
viac
06.11.2017
Mestskí poslanci schválili predaj pozemkov v záhradkovej osade
Mestské zastupiteľstvo (MsZ) mesta Poprad schválilo spôsob predaja pozemkov v záhradkárskej osade (ZO) na sídlisku Západ I.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %