Štvrtok 22.03.2018
Dnes má meniny 
Beňadik
2.1°C Bratislava
27.04.2016 07:30

Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri


Snímka: MÚ Rača


Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.


Slávnostné otvorenie Hodov 2016 a hlavný program sa bude konať už v priestoroch vynoveného amfiteátra, ktorý za posledné dva roky prešiel kompletnou rekonštrukciou. „Pozývam všetkých Bratislavčanov, ale aj ľudí z okolia na hodový program do vynoveného amfiteátra. Toto miesto bude znova slúžiť na kultúrne a zábavné podujatia a verím, že sa všetkým návštevníkom bude páčiť,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Ťahákom tohtoročných hodov bude skupina Modus, ktorá patrí k legendám slovenskej hudobnej scény. Pre staršie ročníky vystúpia dychovky Račianka a Grinavanka, skupina Fortuna, Kochanski, Kandráčovci a folklórny súbor Živel. Predvedú sa račianske mažoretky a vo večerných hodinách zábavu rozprúdi DJ Julo alias Python z Fun Rádia. Súčasťou hodov sú stále expozície a zaujímavé výstavy či súťaž o najlepší hodový koláč. Na svoje si prídu aj športoví nadšenci a deti sa môžu tešiť na kolotoče. Milovníkov vínka budú v Račianskom chotári čakať vinári, v Družstevnom dome Villa Vino Rača sa bude konať ochutnávka súťažných vín z 11. Medzinárodného festivalu Frankovky modrej 2016.

Kompletný program Hodov 2016 nájdete tu:

http://www.raca.sk/aktuality/hody-2016-slavnostne-odstartuju-vo-vynovenom-amfiteatri/

Autor: (mik)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
V Rači sa bude Deň detí oslavovať v novom amfiteátri
Vynovený a zrekonštruovaný amfiteáter v Rači už funguje v plnom prúde. Po veľkom úspechu na Hodoch 2016 sa tu bude v sobotu 4. júna od 14.00 do 18.00 konať Deň detí s pestrým programom.
viac
06.06.2016
Každoročné slávnosti Ovenálie podporujú ovčiarstvo na Slovensku
Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku, ktorý sídli v Banskej Bystrici, organizuje v nedeľu 12. júna 8. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností Ovenálie 2016.
viac
28.06.2016
Rača upozorňuje na riziko vzniku požiarov, obáva sa situácie z minulého roku
Mestská časť Rača chce v súvislosti s horúčavami vystríhať obyvateľov Rače a návštevníkov okolitých vinohradov a lesov pred požiarmi, ktoré sa po minulom roku stali mementom pre všetkých Račanov.
viac
07.11.2016
Obľúbené Svätomartinské dni v Bratislave sa blížia
Svätomartinské dni, ktoré organizuje hlavné mesto začiatkom novembra 2016 pod záštitou primátora Iva Nesrovnala, už po deviatykrát oživia tradíciu svätomartinských osláv v hlavnom meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.35 %