Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
06.03.2019 08:05

Prvé zasadnutie Rady ZMOS


Pohľad do rokovacej sály. Snímka (st)


Štrbské Pleso – 6. marca 2019 – V poradí prvé rokovanie Rady Združenia miest a obcí Slovenska sa uskutočnilo v utorok 5. marca 2019 so začiatkom o 10. hod.


Po otvorení rokovania predseda ZMOS Michal Sýkora oboznámil členov Rady ZMOS s rokovacím poriadkom Rady ZMOS. Po tejto časti a voľbe návrhovej komisie ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová predložila vyhodnotenie plnenia úloh z uznesení Rady ZMOS.

Aktuálne informácie z legislatívneho procesu uviedli výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány. Zároveň predložili informáciu o záveroch z rokovaní snemov regionálnych združení. Príprava a organizačné zabezpečenie 30. snemu 2019 bola predstavená ústrednou riaditeľkou Annou Labátovou. Výkonný podpredseda Jozef Turčány následne informáciu o hospodárení miest a obcí za rok 2018 a rizikách hospodárenia v roku 2019. Výkonný podpredseda Milan Muška členom Rady ZMOS predložil návrh pozičného dokumentu ZMOS k príprave programového obdobia EŠIF 2021-2027, stanovisko ZMOS k návrhu zákona o bezpečnosti na detských ihriskách a stanovisko ZMOS k návrhu legislatívneho zámeru zákona o komore verejného obstarávania. Stanovisko k návrhu zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje a o zmene a doplnení zákona č. 79/2015  Z. z. o odpadoch uviedol výkonný podpredseda Jozef Turčány.

Riaditeľ sekcie rezortných činností Kancelárie ZMOS Zdenko Krajčír uviedol informáciu o aktuálnom stave vo financovaní regionálneho školstva a k problematike „Obedy zadarmo“.

Výkonný riaditeľ RTVS Košice Jozef Puchala spolu s Andreou Fecíkovou, timlíderkou Tímu publicistiky SRo Košice  predstavili návrh spolupráce RTVS a ZMOS, ktorý by mal tvoriť základ na postupné rozširovanie spolupráce na ostatné regionálne štúdia verejnoprávnych médií. Po tomto bode boli členovia Rady ZMOS oboznámení so zameraním a východiskami národného projektu ZMOS „Podpora kvality sociálneho dialógu“.

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2017
V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS
Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Komuniké zo 14. rokovania Rady ZMOS
Bratislava – 22. septembra 2017 – V poradí 14. rokovanie Rady ZMOS sa konalo 21. a 22. septembra 2017 k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Systém informatizácie by mal na celom Slovensku fungovať do piatich rokov
Princíp jedenkrát a dosť v oblasti informatizácie na úradoch by mal v súčasnosti platiť v Slovenskej republike už v 2100 mestách a obciach. V priebehu ďalších piatich rokov by to malo byť na území celého Slovenska. Uviedol to na tlačovej konferencii ZMOS výkonný podpredseda Milan Muška.
viac
14.10.2018
Rada ZMOS prijala zásadný postoj k aplikácii zákona o sociálnych službách
Združenie miest a obcí Slovenska sa na ostatnom rokovaní Rady ZMOS venovalo aj aplikačnej praxi zákona o sociálnych službách v podmienkach miest a obcí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %