Štvrtok 24.01.2019
Dnes má meniny 
Timotej
-1°C Bratislava
12.03.2018 09:42

Projekt Tatranskí rytieri rozvíja ekologické správanie u žiakov


Ilustračná snímka (tr)


Školy, ktoré sa zapojili do druhého ročníka environmentálneho projektu Tatranskí rytieri, sa počas jeho priebehu učia to, ako sa starať o prírodu a spoznávajú ju na základe súťažných aktivít. Okrem toho vytvárajú umelecké diela, videá a tvoria rôzne projekty.


Tento rok pracujú na svojich projektoch s témou Chránené rastliny a živočíchy na Slovensku. Hlavným cieľom je zvýšenie environmentálneho povedomia a záujmu o životné prostredie nielen cez žiakov zapojených v projekte, ale aj cez širšiu verejnosť. "Žiaci z našej školy sa zapojili do projektu prvýkrát. Tešíme sa rôznym aktivitám, ktoré spolu so žiakmi robíme. Objavujeme zaujímavé rastliny a živočíchy v okolí našej obce. Okrem toho sa staráme o zvieratká v zime. Chceme sa venovať ochrane životného prostredia či výsadbe stromčekov v areáli školy," uviedla Tatiana Glittová zo Základnej školy Hrabské v okrese Bardejov.       

Žiaci v tomto roku súťažia o triedne výlety do Vysokých Tatier. Zapojené školské triedy získavajú v rámci súťaže edukačné materiály, ktoré ich sprevádzajú environmentálnou výchovou.       

V prvom ročníku Tatranských rytierov sa na projekte zúčastnilo najviac školákov zo Žilinského, Prešovského a Košického kraja. Postupne sa zapájali do čistenia priestorov svojej školy, niektorí zrekonštruovali autobusovú zastávku, vyčistili park alebo vysadili kvety.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.07.2016
V obciach a školách išli na energiu s rozumom
Efektívne nakladanie s energiami a ich úspory môžu obvykle ušetriť významným spôsobom finančné prostriedky. Zmeny v tejto oblasti prispejú aj k ochrane nášho životného prostredia, keďže vyprodukovanie elektrickej energie preň vždy predstavuje aj určitú záťaž.
viac
14.02.2017
Zdenko Krajčír: Samosprávy sú v školstve štedré. Kritika je skôr ohováraním
Po februárovom rokovaní Rady Združenia miest a obcí Slovenska boli prostredníctvom médií mestám a obciam adresované niektoré, pomerne nekorektné, stanoviská. Hlavne vo vzťahu k financovaniu regionálneho školstva a zvyšovaniu platov. Šéf sekcie rezortných činností Kancelárie ZMOS ich rázne odmieta.
viac
28.06.2017
Zasadala Rada Združenia miest a obcí Slovenska
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal na 27. a 28. júna 2017 v poradí 12. rokovanie Rady ZMOS. Na rokovaní dominovalo školstvo, zdravotníctvo a financie.
viac
29.08.2017
Na platy pedagogických zamestnancov dá mesto o 36 000 eur viac
Do lavíc základných škôl v Liptovskom Mikuláši zasadne v novom školskom roku viac ako 2300 žiakov. "Na zápis do prvého ročníka prišlo takmer 300 z nich, počet prváčikov sa však ukáže až po 15. septembri, keď reálne nastúpia do školy," povedala hovorkyňa radnice Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.54 %