Sobota 21.09.2019
Dnes má meniny 
Matúš
°C
19.11.2018 07:35

Primátorka A. Turčanová a mestskí poslanci slávnostne zložili sľub


Na snímke primátorka Prešova Andrea Turčanová opätovne obhájila svoju funkciu.      FOTO TASR - Milan Kapusta


Slávnostným zložením sľubu sa v pondelok opätovne ujala svojej funkcie primátorka Prešova Andrea Turčanová. Kandidovala za koalíciu KDH, OĽaNO a NOVA.


Za svoje priority v ďalšom volebnom období považuje pokračovanie v lobingu, ako aj v samotnej výstavbe ciest - dokončení D1 a úspešnom začatí vybudovania R4 v plnom profile.     

"Samozrejme, je to aj výstavba a rekonštrukcia miestnych komunikácií, projektová príprava Slovenskej ulice a realizácia Jarkovej ulice. Ďalej prepojenie Sibírskej ulice a časti Šalgovík, kde chceme zaviesť aj trolejbusy a zokruhovať potom MHD. Keďže realizujeme veľa stavieb a ľudia nemajú kde relaxovať, tak je to výstavba centrálneho mestského parku a oddychových zón v Prešove. To budú hlavné priority v tomto volebnom období," uviedla po zložení sľubu Turčanová.       

Sľub v pondelok zložilo aj 31 mestských poslancov, z nich je 17 doterajších a 14 nových. Zloženie poslaneckých klubov bude podľa primátorky definitívne známe v stredu (21. 11.), kedy sa uskutoční rokovanie MsZ. Poslanci sa budú zaoberať zložením jednotlivých komisií MsZ a mestskej rady. Okrem toho určia sobášiacich, poslanca, ktorý bude zodpovedný za zvolávanie zastupiteľstva v prípade, ak ho nebude môcť zvolať primátorka ani viceprimátor. Na programe rokovania sú aj body z minulého obdobia.       

Ako ďalej uviedla Turčanová, novým prvým viceprimátorom bude podľa koaličnej dohody poslanec Vladimír Feľbaba (NOVA).       

"Zdieľam vytýčené priority za uplynulé volebné obdobie a plne podporujem jej volebný program, s ktorým išla do týchto komunálnych volieb. Pevne dúfam, že naša spolupráca bude v prospech mesta Prešov a hlavne v prospech všetkých Prešovčanov. O kompetenciách sa budeme ešte rozprávať. Čo sme sa s primátorkou rozprávali, venoval by som sa hlavne právno-ekonomickým otázkam. Samozrejme, ak niečo bude ešte potrebné, tak urobím všetko pre to aj v iných oblastiach," uviedol 29-ročný Feľbaba, ktorý v minulosti pracoval ako advokátsky koncipient.       

To, že doteraz nebol mestským poslancom, považuje za výhodu. "Nie som zaťažený nejakým bremenom z minulosti a chcem priniesť taký, ako sa hovorí, nový vietor alebo nový pohľad na viaceré skutočnosti, ktoré sú okolo nás. Verím, že entuziazmus mi ostane a budem sa snažiť v tomto podporovať aj primátorku," dodal Feľbaba.       

Turčanová zároveň odovzdala poslancom, ktorí pôsobili v mestskom parlamente minimálne tri volebné obdobia, ďakovné listy. Z jej rúk si ich prevzali Katarína Ďurčanská, Stanislav Ferenc, Stanislav Kahanec, Štefan Kužma a Vasiľ Janko.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2018
Primátor a poslanci Sobraniec zložili na ustanovujúcom zastupiteľstve sľub
Staronový primátor Sobraniec Pavol Džurina (nezávislý) zložil spolu s mestskými poslancami na piatkovom zastupiteľstve sľub. Ujal sa tak opätovne vedenia samosprávy.
viac
10.12.2018
Holíč: Staronový primátor Zdenko Čambal a poslanci zložili sľub
V Holíči po štvrtý raz zložil sľub primátora Zdenko Čambal. Spolu s ním na piatkovom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve zložilo sľub aj 15 zo 16 poslancov.
viac
18.03.2019
V Senici pripravujú investície vo výške takmer tri milióny eur
Pripravovaným rozpočtom na rok 2019 a informatívnym rozpočtom na roky 2020 a 2021 sa zaoberalo marcové zasadnutie Mestskej rady Senice. Mesto v súčasnosti funguje v rozpočtovom provizóriu. Informovala o tom prednostka Mestského úradu (MsÚ) v Senici Katarína Vrlová.
viac
06.04.2019
Mestskí poslanci udelili ceny mesta Prešov a čestné občianstvo
Prešovskí mestskí poslanci na stredajšom rokovaní rozhodli o udelení verejných ocenení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %