Utorok 16.10.2018
Dnes má meniny 
Vladimíra
16°C Bratislava
08.06.2018 11:55

Primátor Sliača sa chce kvôli obchvatu Zvolena stretnúť s premiérom


Snímka zdroj: Ján Krošlák


V súvislosti s vyjadreniami premiéra P. Pellegriniho o spochybňovaní trasovania obchvatu Zvolena mestom Sliač a tiež s vyhlásením verejného obstarávania na dokumentáciu pre stavbu R2 Zvolen západ – Zvolen východ NDS, chce primátor Sliača Daniel Dunčko iniciovať stretnutie s predsedom vlády.


Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré zaslal TASR.  Ako zdôraznil, stanovisko mesta Sliač k problematike R2 ostáva nezmenené. "K tomuto problému sme sa už niekoľkokrát vyjadrovali. Právna kancelária mesta Sliač v blízkej dobe podá podnet na prokuratúru, prípadne na Ústavný súd SR k zákonnosti postupu pri príprave realizácie tejto výstavby,“ uviedol Dunčko.       

V stanovisku reagoval aj na slová premiéra, podľa ktorého "mesto Sliač donekonečna spochybňuje trasovanie". "Takéto vyjadrenie podľa môjho názoru nie je šťastné, pretože pred začatím projektových prác malo byť splnených niekoľko územnoplánovacích podmienok a požiadaviek a NDS by mala disponovať súhlasnými stanoviskami niektorých inštitúcií štátnej a verejnej správy. Mám ale vedomosť, že takéto stanoviská NDS nemá," pripomenul primátor.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
Ružinovskí poslanci schválili predaj pozemkov pre výstavbu diaľnice
Na zasadaní miestneho zastupiteľstva 27. septembra poslanci jednomyseľne schválili odpredaj takmer 150 pozemkov.
viac
06.02.2017
Žiaci v Bánovciach nad Bebravou dostali vysvedčenia priamo od ministra
Dňa 31. januára prišiel na oficiálnu návštevu do Bánoviec nad Bebravou minister školstva Peter Plavčan.
viac
09.10.2017
Prievidza spúšťa petíciu za okamžité budovanie obchvatu mesta
Samospráva Prievidze spúšťa petíciu za okamžité začatie budovania obchvatu mesta. Plánuje sa s ňou obrátiť na vládu SR, ktorá k budovaniu obchvatu zaviazala vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka na svojom výjazdovom rokovaní v Handlovej pred štyrmi rokmi.
viac
06.02.2018
Stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja v Dunajskej Strede
Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %