Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
08.06.2018 11:55

Primátor Sliača sa chce kvôli obchvatu Zvolena stretnúť s premiérom


Snímka zdroj: Ján Krošlák


V súvislosti s vyjadreniami premiéra P. Pellegriniho o spochybňovaní trasovania obchvatu Zvolena mestom Sliač a tiež s vyhlásením verejného obstarávania na dokumentáciu pre stavbu R2 Zvolen západ – Zvolen východ NDS, chce primátor Sliača Daniel Dunčko iniciovať stretnutie s predsedom vlády.


Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré zaslal TASR.  Ako zdôraznil, stanovisko mesta Sliač k problematike R2 ostáva nezmenené. "K tomuto problému sme sa už niekoľkokrát vyjadrovali. Právna kancelária mesta Sliač v blízkej dobe podá podnet na prokuratúru, prípadne na Ústavný súd SR k zákonnosti postupu pri príprave realizácie tejto výstavby,“ uviedol Dunčko.       

V stanovisku reagoval aj na slová premiéra, podľa ktorého "mesto Sliač donekonečna spochybňuje trasovanie". "Takéto vyjadrenie podľa môjho názoru nie je šťastné, pretože pred začatím projektových prác malo byť splnených niekoľko územnoplánovacích podmienok a požiadaviek a NDS by mala disponovať súhlasnými stanoviskami niektorých inštitúcií štátnej a verejnej správy. Mám ale vedomosť, že takéto stanoviská NDS nemá," pripomenul primátor.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.08.2016
Absencia rýchlostnej cesty R2 negatívne ovplyvňuje populáciu v regióne
Absencia rýchlostnej cesty R2 v regióne západného Novohradu negatívne ovplyvňuje úroveň populácie v obciach mikroregiónu Podjavorie, ktorý je jeho súčasťou. Uviedol to starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa, podľa ktorého hlavne mladí ľudia z celej oblasti neustále odchádzajú.
viac
29.09.2016
Ružinovskí poslanci schválili predaj pozemkov pre výstavbu diaľnice
Na zasadaní miestneho zastupiteľstva 27. septembra poslanci jednomyseľne schválili odpredaj takmer 150 pozemkov.
viac
26.04.2018
Pozvánka na Zvolenskú hudobnú jar
Podujatia Zvolenskej hudobnej jari sa konajú v piatok a sobotu v nádhernom priestore Kráľovskej siene Zvolenského zámku.
viac
02.11.2018
Jubilanti z Trebišova oslávili svoje významné výročia s primátorom mesta
V októbri oslávili najstarší Trebišovčania významné životné jubileá spolu s primátorom mesta Trebišov PhDr. Markom Čižmárom v reštaurácii hotela Zemplín. Jeho pozvanie stráviť sviatočné chvíle prijali jubilanti, ktorí v aktuálnom roku dovŕšili 80, 85, 90 alebo 95 rokov svojho života.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %