Sobota 21.09.2019
Dnes má meniny 
Matúš
°C
20.05.2019 11:55

Primátor P. Bročka avizuje tri verejné architektonické súťaže


Primátor Trnavy Peter Bročka


Tri verejné architektonické súťaže by mali v tomto roku čakať mesto Trnava. Po nich zmení svoj výzor a funkciu priestor medzi synagógou a bývalým detským domovom na Halenárskej ulici, vybuduje sa nová mestská športová hala a vyriešený by mal byť aj nový priestor individuálnej výstavby Kočišské.


Primátor Peter Bročka na svojom profile na sociálnej sieti avizuje, že nezastavaný priestor pri Synagóge – Centre súčasného umenia bude nadväzovať na tradíciu barokových záhrad. Lokalita je v susedstve komplexu budov bývalej Trnavskej univerzity, ktorý je postavený v tomto stavebnom slohu. V rámci projektu vznikne nové pešie prepojenie medzi Haulíkovou ulicou a Ulicou M. Sch. Trnavského cez dvor Domu hudby. "Keďže ide o pozemky v majetku mesta aj kraja, riešime toto zadanie v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Do budúcnosti uvažujeme aj s odstránením oplotenia medzi synagógou a barokovou záhradou, ktorá tak môže slúžiť aj ako výstavný priestor. Súťaž spúšťame v júni," napísal Bročka.       

Na mieste dosluhujúcej športovej haly na Rybníkovej ulici by podľa primátora malo vyrásť moderné športovisko regionálneho významu. Dôraz bude kladený na inovatívne a ekologické riešenia. Pôjde o priestor pre hádzanú, basketbal, futbal a florbal s normovanou výškou pre medzinárodné zápasy. Hlavná hracia plocha bude doplnená o ďalšiu univerzálnu tréningovú plochu, univerzálnu telocvičňu pre bojové športy a gymnastiku, zázemie. "Hlavná hala musí byť využiteľná nielen pre účely športu, ale aj na koncerty a rôzne kultúrno - spoločenské podujatia. Jej súčasťou musia byť aj VIP priestory a priestory pre televízne prenosy. Súťaž spúšťame v júli," informoval primátor Trnavy.

V prípade Kočišského by mala byť súťaž vypísaná v septembri. V zóne má vzniknúť moderné zelené mesto s kompletným zázemím, uvoľnenejšou zástavbou rodinných domov, menšími bytovými domami (tzv. viladomami), občianskou vybavenosťou a veľkými parkovými plochami verejnej rekreačnej zelene. V časti tejto lokality má pretekať potok Parna, obnovený do prírodného koryta. Na samotný tok má radnica už spracovanú štúdiu od špecialistov a táto štúdia bude súčasťou súťažných podmienok.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Mensa bude testovať IQ žiakov i verejnosti v Trnave
Do konca marca môžu školy na území Trnavského kraja prihlásiť svojich nadaných žiakov do krajského kola IQ olympiády.
viac
14.06.2016
Na trnavské kúpalisko budú mať seniori vstup zadarmo
Seniori bezplatne a deti do šesť rokov za nižšiu sumu ako vlani budú mať vstup túto letnú sezónu na kúpalisko v Kamennom mlyne v Trnave.
viac
25.08.2016
Rómovia z Coburgovej ulice si svojpomocne budujú ihrisko minifutbalu
Riešenie rómskej problematiky je dlhodobý proces a mesto Trnava sa snaží postupovať v tejto veci koncepčne. Coburgova ulica patrila v minulosti k najkrajším a najobľúbenejším lokalitám v Trnave.
viac
09.10.2017
Podľa primátora Bročku bude mesto lídrom v podpore elektromobility
Primátor Trnavy Peter Bročka vidí v blízkej budúcnosti svoje mesto ako slovenského lídra v inštalácii nabíjacích staníc pre elektromobily.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %