Pondelok 19.08.2019
Dnes má meniny 
Lýdia
°C
06.09.2018 04:45

Primátor Bratislavy rokoval s vedením spoločnosti Volkswagen


Ilustračná snímka (mmb)


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal prerokoval s vedením spoločnosti Volkswagen viacero dopravných projektov. Medzi hlavné témy stretnutia patrilo rozšírenie električkovej trate po Volkswagen, predlženie saratovskej ulice a projekt Up! city.


„S vedením VW sme sa rozprávali aj o mojej vízii potiahnuť dúbravskú električkovú trať až k VW v Devínskej Novej Vsi. Prepojili by sme tým električkou dve najväčšie firmy a to Slovnaft v Podunajských Biskupiciach a VW v Devínskej. Rozšírenie tratí považujem za veľmi dobrý krok ako umožniť dobrú produkciu v spoločnostiach a zamedziť jej výpadkom, pretože pracovná dochádzka obyvateľstva je podmienená hlavne dopravou,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Električková doprava je ekologický typ dopravy na území hlavného mesta, ktorá zabezpečuje rýchlu prepravu cestujúcich v Bratislave,“ dodal primátor.

Predstavitelia hlavného mesta a spoločnosti Volkswagen hovorili aj o ďalšom dopravnom projekte, ktorý sa v tejto oblasti pripravuje. Je ním predĺženie Saratovskej ulice podjazdom popod železničnú trať Bratislava - Kúty a následné priame pripojenie predĺženej komunikácie na cestu II/505. Účelom predĺženia Saratovskej ulice je vybudovanie kapacitnejšieho prepojenia susedných mestských častí.

Ďalšou témou stretnutia bola spolupráca hlavného mesta, spoločnosti Volkswagen a Aliancie Stará tržnica, v rámci ktorej už úspešne funguje projekt carsharingu - Up! city Keďže tento projekt požičiavania elektrických áut je u Bratislavčanov aj návštevníkov mesta veľmi populárny dôjde v rámci neho k rozšíreniu spolupráce.

Autor: (ts-mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.11.2016
O zavedení parkovacej politiky zrejme poslanci v stredu nerozhodnú
O zavedení parkovacej politiky v Bratislave, ktorá má v parkovaní zvýhodniť Bratislavčanov a znížiť počet áut v meste, sa na stredajšom (16.11.) mestskom zastupiteľstve zrejme nerozhodne.
viac
08.03.2017
HB Reavis plánuje v Bratislave vybudovať nadzemnú elektrickú dráhu
Developer HB Reavis, ktorý má v Bratislave vybudovať novú autobusovú stanicu, plánuje prepojiť lokalitu Nivy s mestskou časťou Petržalka pomocou elektrickej nadzemnej dráhy. Informovali o tom denníky Nový Čas a Hospodárske noviny.
viac
05.07.2018
Primátor rokoval so Slovnaftom o dôležitých dopravných projektoch v Bratislave
Oficiálna návšteva primátora Bratislavy Iva Nesrovnala v bratislavskej rafinérii Slovnaft mala niekoľko tém. Medzi kľúčové patrila dopravná situácia a jej rozvoj, v kontexte výstavby diaľnice D4R7, ako aj rozvoj električkovej dopravy do Podunajských Biskupíc a Vrakune.
viac
31.01.2019
Uzávierky k D4R7 a Mlynských nív sa dotknú viacerých obcí pri Bratislave
Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa 29. januára stretol so starostami okolitých obcí, ktorých obyvatelia cestujúci do Bratislavy najviac pocítia dopravné uzávierky súvisiace s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a výstavby autobusovej stanice Mlynské nivy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %