Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
26.10.2018 10:05

Primátor Bratislavy privítal v Primaciálnom paláci francúzskeho prezidenta


Snímka: MMB


Počas oficiálnej návštevy Slovenska dnes primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal privítal francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, kde sa uskutočnila diskusia prezidenta s mladými ľuďmi o budúcnosti Európy organizovaná think-tankom GLOBSEC.


Francúzsky prezident sa pri príležitosti svojej návštevy zapísal do Zlatej knihy Bratislavy na bratislavskej radnici, pozrel si centrum mesta a pozdravil aj ľudí, ktorí si počkali na prezidenta pred palácom.

„Je mi veľkou cťou, že som mohol privítať v našom hlavnom meste prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona. Jeho mladý dynamický esprit do nášho mladého mesta neuveriteľne zapadol a niesol sa sálou plnou mladých nadšených ľudí, ktorí sa zaujímali o budúcnosť Európskej únie. Zanietenosť a bojovnosť prezidenta za hodnoty a vízie EÚ ma veľmi oslovila, pretože podobne aj ja mám svoju víziu a odhodlanie meniť Bratislavu k lepšiemu,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Francúzsky prezident diskutoval v Primaciálnom paláci so slovenskými študentmi o aktuálnych otázkach, ako napr. o Brexite, klimatickom dopade na ekonomiky krajín, otázkach integrácie, stability, migrácie či udržateľnom rozvoji.

Návšteva francúzskeho prezidenta v hlavnom meste bola významnou udalosťou tiež z hľadiska toho, že v roku 2018 si Česka republika a Slovenská republika pripomínajú 100. výročie založenia Československej republiky a Bratislava tohto roku oslavuje 25. výročie ako hlavné mesto SR. Aj preto bol dnes pre Bratislavu významný deň, ktorý sa zapíše do histórie.

Autor: (ts-mmb-Zuzana Onufer)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2016
Hlavnou prioritou ÚMS je posilňovanie pozície miest ako centier regiónov
V piatok, 3. júna 2016, sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave konal XXVII. snem Únie miest Slovenska. Zúčastnilo sa ho 22 primátorov z členských miest.
viac
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
10.01.2018
Prezident SR A. Kiska prijal zástupcov ZMOS na tradičnom novoročnom stretnutí
Prezident poďakoval samosprávam za ich prácu, obzvlášť preto, lebo práve ony vedia, čo trápi obyvateľov. "Dôvera vložená do vás je veľká a želám, aby ste ju znova a znova menili a transformovali na fungujúcu samosprávu slúžiacu všetkým obyvateľom," skonštatoval A. Kiska.
viac
17.01.2019
Prezident starostom a primátorom: Spravme z predškolskej výchovy prioritu
Slovensko zaostáva v predškolskej výchove a vzdelávaní za rozvinutými krajinami. Práve preto by táto téma mala byť prioritou. Myslí si to prezident SR Andrej Kiska, ktorý vyzval starostov a primátorov, aby prispeli k vyzdvihnutiu tejto témy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %