Štvrtok 23.11.2017
Dnes má meniny 
Klement
1.1°C Bratislava
20.10.2017 03:12

Pri Pentagone vo Vrakuni vybudovali polopodzemné kontajnery


Snímka zdroj: (mmb).


Už druhé stanovište polopodzemných kontajnerov v Bratislave vybudovali v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa na Stavbárskej ulici, pri problémovom obytnom dome Pentagon.


Spolu je tu osadených 11 polopodzemných kontajnerov. Z toho päť je na zmesový komunálny odpad a šesť na triedený odpad. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.       

Náklady na vybudovanie nových polopodzemných kontajnerov vo  Vrakuni boli financované mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v rámci pilotného projektu polopodzemných kontajnerov v Bratislave.      

"Manipulácia s kontajnerom pri vývoze je jednoduchá, čistá, hĺbka kontajnera znemožňuje opätovné vyberanie jeho obsahu, čo zamedzuje aj znečisťovaniu okolia. Konštrukcia polopodzemných kontajnerov zároveň bráni prístupu zvierat a hmyzu," priblížila Onufer.       

Vytvorenie pilotného projektu polopodzemných kontajnerov v Bratislave bolo jednou z priorít mesta a mestskej spoločnosti OLO. Záujem o realizáciu projektu prejavilo 23 správcovských spoločností. Medzi dôležité kritériá v rámci rozhodovacieho procesu patrili vysporiadané majetkovo–právne vzťahy, dostupnosť pre zvozovú techniku, dispozičné riešenie miesta a hustota inžinierskych sietí.       

Polopodzemné kontajnery sú okrem Stavbárskej vo Vrakuni umiestnené aj na Žižkovej v Starom Meste. Ďalšie stanovištia majú pribudnúť v lokalitách Družicová 1 – 10 v mestskej časti Ružinov a Budatínska 15 – 31 v mestskej časti Petržalka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2016
Polopodzemné kontajnery by v meste mohli byť už na jeseň
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravuje pilotný projekt polopodzemných kontajnerov.
viac
25.11.2016
Nadišiel už na Slovensku čas podzemných kontajnerov?
„Pri praktickom riešení problémov s odpadmi zaostáva Slovensko za Českom o približne 20 rokov,“ konštatuje riaditeľka Organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI-PAK Hana Nováková.
viac
21.07.2017
Hlavné mesto začalo s opravami komunikácií vo Vrakuni
Hlavné mesto pokračuje v opravách ciest a zlepšovaní kvality života obyvateľov v Bratislave.
viac
06.09.2017
Vo vrakunskom Pentagone už stojí dočasná policajná stanica
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v utorok (5. 9.) odovzdal mestskej polícii do užívania dočasnú policajnú stanicu na Stavbárskej ulici v blízkosti objektu zvanom Pentagon.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.17 %