Štvrtok 19.07.2018
Dnes má meniny 
Dušana
28°C Bratislava
04.05.2017 03:54

Prešov rozširuje svoje on-line služby pre verejnosť


Snímka zdroj: (presov.sk).


Mesto spúšťa novú službu informovania prostredníctvom mobilnej aplikácie, e-mailov či SMS správ. Stačí sa len zaregistrovať a vybrať si spôsob, akým byť informovaný. Služba je pre príjemcov správ bezplatná.


Webová stránka, sociálne siete či úradná tabuľa? Ktorý informačný kanál využívate Vy? Prešovčania budú mať odteraz možnosť využiť novinku, s ktorou prichádza prešovská samospráva. Za účelom informovania svojich obyvateľov Prešov zavádza novú mobilnú aplikáciu, sms a e-mailovú službu, prostredníctvom ktorej sa Prešovčania môžu dozvedieť v krátkych správach viac z rôznych oblastí života. Príjem správ je pre odberateľov bezplatný.

„Touto novinkou sa snažíme zlepšiť informovanosť našich obyvateľov, aby mali vždy aktuálne informácie promptne a hlavne bez nejakého hľadania,“ povedala k tejto novinke prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podľa jej slov si obyvateľ môže vybrať nielen spôsob, akým chce informácie dostávať, ale aj typ správ. „Záujemcovia o odber správ môžu zvoliť spôsob dostávať ich priamo smskami alebo uprednostnia informácie prostredníctvom mailov. Z kategórií správ je možné vybrať si z ponuky radničných správ týkajúcich sa diania v meste, kultúrnych a športových udalostí, podujatí pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove, mestského zastupiteľstva, stavebných konaní a iných,“ doplnila primátorka.

 

Postup je jednoduchý:

Preferujete informovanie v smartfóne?

Stiahnete si mobilnú aplikáciu (Android): SMS-Info na Google Play

Systém Vám doručí oznam na mobilnú aplikáciu a ak nie ste práve on-line, o krátku chvíľku Vám ju doručí ako obyčajnú krátku bezplatnú SMS správu.

Radšej komunikujete prostredníctvom e-mailu?  Prihlásite sa na odber správ e-mailom: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Alebo chcete, aby Vám správy chodili SMSkami? Prihlásite sa na odber správ SMS: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Stačí si len zvoliť spôsob (môžu byť aj všetky spôsoby), určiť kategórie odoberaných správ a nestane sa, že by Vám z diania v Prešove niečo „ušlo“. Po zadaní overovacieho kódu ste prihlásený na odber správ.

Rovnako jednoducho si môžete zmeniť nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu.

 

Správy sú zaradené do týchto kategórií, oblastí:

Radnica

Kultúra

Šport

770. výročie

Mestské zastupiteľstvo

Stavebný úrad

Výrub stromov

Doprava

Údržba verejných priestranstiev

 

Systém je už v týchto dňoch v testovacej prevádzke a na odber správ je možné prihlásiť sa už teraz. Neváhajte a zaregistrujte sa!

Registrácia je možná na:

https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Mesto túto službu, ako inovatívny, rýchly a bezpečný spôsob doručovania oznamov z radnice s plnou ochranou súkromia, zabezpečuje prostredníctvom produktu SMS-info od eGov Systems, spol. s r. o., Bratislava.

 

Autor: (Veronika KMETÓNY GAZDOVÁ, hovorkyňa Prešova)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2016
Radnica aj poslanci v Hainburgu sa snažia oživiť centrum mesta
Radnica a poslanci Mestskej rady (MR) v rakúskom prihraničnom meste Hainburg sa snažia oživiť život v centre mesta.
viac
03.06.2017
Dni mesta Prešov sa tento rok ponesú v znamení výročia
Mesto Prešov a Park kultúry a oddychu pripravilo počas DNÍ MESTA PREŠOV 2017 veľkolepý týždeň, kedy centrum mesta ožije bohatým a pestrým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou. Svoje 770. výročie prvej písomnej zmienky si mesto pripomenie veľkolepým divadelno-historickým defilé.
viac
04.01.2018
Prešov udáva trendy v otvorených dátach
Potvrdila to Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby. Tá vyhodnotila Prešov ako samosprávu s najlepšie spracovanými datasetmi na Slovensku.
viac
18.01.2018
Samospráva chce ľudí informovať cez sms-ky
Mesto Zlaté Moravce má v pláne zaviesť nový informačný systém prostredníctvom sms správ a emailov. Ľudia by tak mohli cez svoje mobilné telefóny a počítače dostávať vždy včas všetky dôležité oznamy i kultúrne pozvánky. Samospráva už odoslala prvé skúšobné správy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.35 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %