Štvrtok 14.12.2017
Dnes má meniny 
Branislava, Bronislava
6.2°C Bratislava
04.05.2017 03:54

Prešov rozširuje svoje on-line služby pre verejnosť


Snímka zdroj: (presov.sk).


Mesto spúšťa novú službu informovania prostredníctvom mobilnej aplikácie, e-mailov či SMS správ. Stačí sa len zaregistrovať a vybrať si spôsob, akým byť informovaný. Služba je pre príjemcov správ bezplatná.


Webová stránka, sociálne siete či úradná tabuľa? Ktorý informačný kanál využívate Vy? Prešovčania budú mať odteraz možnosť využiť novinku, s ktorou prichádza prešovská samospráva. Za účelom informovania svojich obyvateľov Prešov zavádza novú mobilnú aplikáciu, sms a e-mailovú službu, prostredníctvom ktorej sa Prešovčania môžu dozvedieť v krátkych správach viac z rôznych oblastí života. Príjem správ je pre odberateľov bezplatný.

„Touto novinkou sa snažíme zlepšiť informovanosť našich obyvateľov, aby mali vždy aktuálne informácie promptne a hlavne bez nejakého hľadania,“ povedala k tejto novinke prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podľa jej slov si obyvateľ môže vybrať nielen spôsob, akým chce informácie dostávať, ale aj typ správ. „Záujemcovia o odber správ môžu zvoliť spôsob dostávať ich priamo smskami alebo uprednostnia informácie prostredníctvom mailov. Z kategórií správ je možné vybrať si z ponuky radničných správ týkajúcich sa diania v meste, kultúrnych a športových udalostí, podujatí pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove, mestského zastupiteľstva, stavebných konaní a iných,“ doplnila primátorka.

 

Postup je jednoduchý:

Preferujete informovanie v smartfóne?

Stiahnete si mobilnú aplikáciu (Android): SMS-Info na Google Play

Systém Vám doručí oznam na mobilnú aplikáciu a ak nie ste práve on-line, o krátku chvíľku Vám ju doručí ako obyčajnú krátku bezplatnú SMS správu.

Radšej komunikujete prostredníctvom e-mailu?  Prihlásite sa na odber správ e-mailom: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Alebo chcete, aby Vám správy chodili SMSkami? Prihlásite sa na odber správ SMS: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Stačí si len zvoliť spôsob (môžu byť aj všetky spôsoby), určiť kategórie odoberaných správ a nestane sa, že by Vám z diania v Prešove niečo „ušlo“. Po zadaní overovacieho kódu ste prihlásený na odber správ.

Rovnako jednoducho si môžete zmeniť nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu.

 

Správy sú zaradené do týchto kategórií, oblastí:

Radnica

Kultúra

Šport

770. výročie

Mestské zastupiteľstvo

Stavebný úrad

Výrub stromov

Doprava

Údržba verejných priestranstiev

 

Systém je už v týchto dňoch v testovacej prevádzke a na odber správ je možné prihlásiť sa už teraz. Neváhajte a zaregistrujte sa!

Registrácia je možná na:

https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Mesto túto službu, ako inovatívny, rýchly a bezpečný spôsob doručovania oznamov z radnice s plnou ochranou súkromia, zabezpečuje prostredníctvom produktu SMS-info od eGov Systems, spol. s r. o., Bratislava.

 

Autor: (Veronika KMETÓNY GAZDOVÁ, hovorkyňa Prešova)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2016
Trenčín si prenajme 25 parkovacích automatov za 200 000 eur
Mesto Trenčín si chce formou verejného obstarávania prenajať na päť rokov 25 parkovacích automatov spolu so súvisiacimi službami.
viac
07.02.2017
MŽP SR zrušilo miliónový tender na nový informačný systém odpadov
Ministerstvo životného prostredia zrušilo tender na nový informačný systém odpadového hospodárstva za takmer 19,2 milióna eur bez DPH, ktorý vypísalo koncom januára.
viac
03.06.2017
Dni mesta Prešov sa tento rok ponesú v znamení výročia
Mesto Prešov a Park kultúry a oddychu pripravilo počas DNÍ MESTA PREŠOV 2017 veľkolepý týždeň, kedy centrum mesta ožije bohatým a pestrým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou. Svoje 770. výročie prvej písomnej zmienky si mesto pripomenie veľkolepým divadelno-historickým defilé.
viac
01.08.2017
Verejné osvetlenie v Košiciach bude dočasne spravovať Dopravný podnik
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) bude zabezpečovať od 1. augusta 2017 správu a údržbu verejného osvetlenia v Košiciach do skončenia verejnej súťaže na koncesiu na poskytovanie služieb verejného osvetlenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.94 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.23 %