Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
18.11.2018 06:05

Predvianočnú atmosféru v meste rozprúdia dvojdňové Katarínske trhy


Katarínske trhy


Predvianočnú atmosféru prinesie začiatkom budúceho týždňa do metropoly dolnej Oravy vyše 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska. Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne sa počas dvoch dní od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra stane dejiskom Katarínskych trhov


„Z celkového počtu stánkárov je až 65 remeselníkov. Podarilo sa nám tak do posledného miesta zaplniť vestibul a estrádnu sálu kultúrneho strediska, aj námestie,“ priblížila manažérka kultúry MsKS Andrea Barienčíková.       

Návštevníci trhov budú mať možnosť zakúpiť si rôznorodé produkty, prípadne osloviť predajcov ručne vyrábaných výrobkov. „Hostia tu nájdu väčšinou už vianočný sortiment, keďže sviatky sú tu čoskoro. Určite nebudú chýbať vianočné ozdoby na stromček, ikebany, výrobky z prútia a kože, šité hračky či medovníky. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov,“ dodala Barienčíková s tým, že ak sa predpovede meteorológov nemýlia, návštevníci sa môžu tešiť aj na prvý sneh, ktorý určite prispeje k peknej atmosfére trhov.       

Dolnokubínsky hovorca Martin Buzna pripomenul, že Katarínske trhy zaraďujú medzi najúspešnejšie podujatia v meste. „O ich úspechu svedčí aj skutočnosť, že ich každoročne navštívia tisíce ľudí,“ uzavrel.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2016
O týždeň začnú Vianočné trhy v Žiline
Mesto Žilina pozýva na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.
viac
28.11.2017
Vianoce prichádzajú do centra Prievidze
Vianočné obdobie začína v meste Prievidza Mikulášskym sprievodom. Pre všetkých Prievidžanov, ale i návštevníkov mesta je po zvyšok decembra pripravených množstvo vianočných aktivít v centre mesta, kde pribudnú stánky s rôznym sortimentom, občerstvením, mobilná ľadová plocha a ďalšie prekvapenia.
viac
12.12.2017
Vianočné obdobie na Orave spríjemní rozmanitý program
Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
12.12.2018
Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy
Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %