Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
26.04.2018 12:20

Pozvánka na Zvolenskú hudobnú jar


Ilustračný výrez plagátu


Podujatia Zvolenskej hudobnej jari sa konajú v piatok a sobotu v nádhernom priestore Kráľovskej siene Zvolenského zámku.


Piatok: Kontrabasové kvarteto *BassBand* je jedno zo zoskupení, ktoré spontánne vzniklo popri aktivitách občianskeho združenia /Slovak Double Bass Club./ Jeho snahou je ukázať poslucháčom možnosti využitia kontrabasu nielen ako orchestrálneho nástroja, ale i nástroja sólového. Kontrabasový kvartet ponúka poslucháčovi nevšedný zážitok v spojení so zvukom najhlbšie znejúceho sláčikového nástroja v nevšedných aranžmánoch od klasiky cez jazz, swing až populárnu hudbu.

Popri uvádzaní aranžmánov a transkripcií (W. A. Mozart Divertimento D dur, L. van Beethoven – piano sonata Nr. 9. op. 14, G. Ph. Telemann – Concerto in D major a mnohých ďalších), sa súbor špecializuje na uvádzanie pôvodných a originálnych skladieb napísaných pre toto nevšedné zoskupenie od autorov svetovej, ale i domácej hudobnej scény. (S. Palúch, M. Comendant, M. Lejava, L. Chuťková, P. Bodnár, J. Gréner, H. Nuegebauer, R. Catalá, V. Jaš, J. Borza a i.) BassBand má za sebou radu úspešných projektov a predstavení. Pravidelne spolupracuje so známym slovenským baritonistom Martinom Babjakom, úspešným bol projekt s Máriou Čírovou či raperskou skupinou „Regiment“.

V roku 2016 uviedol BassBand pod režisérskou taktovkou Mareka Mokoša divadelné predstavenie „Dis -moi tes amours“ – „Pocta žene“. V hereckej úlohe sa predstavil mladý herec Dávid Hartl (člen divadla „Nová scéna“) spolu so švajčiarskou mezo-sopranistkou Stephanie Szanto. BassBand ponúka radu programov a projektov zostavených na mieru. Výchovné koncerty pre deti, koncerty duchovnej hudby, populárny žáner či program plný originálnych kompozícií pre to najnáročnejšie publikum. Na Slovenskej hudobnej scéne je jediným takýmto zoskupením, ktoré sa aktívne venuje propagácii takejto literatúry.V roku 2015 úspešne natočil debutové CD BassBand.

Vystúpenia Bass Band-u sú hľadaním spoločnej reči nástrojov i ľudí. Členov spája nielen láska ku kontrabasu a hudbe, ale aj úprimné priateľstvo, vzájomný rešpekt, hudobný vkus a nepochybne humor!      

Účinkujú:

- Ján Krigovský

- Ján Prievozník

- Metod Podolský

- Jakub Stračina

V sobotu vystúpi ZUŠ Sliač na čele s pani riaditeľkou Alicou Hanckovou a huslistkou Radkou Ďurčíkovou. Spoluúčinkuje Marta Nemcová na klavíri a komorný sláčikový orchester. Zo skúsenosti vieme, že ich vystúpenia sú vždy zážitkom. Odporúčame.

Autor: Mgr. Eva Ježovičová


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2017
Zvolen sa pripravuje na Deň Zeme
V apríli sa opäť spoja školáci aj dospeláci, aby urobili niečo pre svoje mesto.
viac
20.03.2018
Nitrianska hudobná jar prinesie aj klavírny recitál Mariána Lapšanského
Otvárací koncert 45. ročníka festivalu Nitrianska hudobná jar 2018 sa uskutoční vo štvrtok 5. apríla o 18.00 hodine v nitrianskej Synagóge. Na koncerte Viva la Diva - Pani profesorke z lásky zaznejú slávne operné a operetné melódie v podaní sólistov – žiakov Magdalény Blahušiakovej.
viac
16.05.2018
Zvolenský zámok ožije už tento víkend
Počas víkendu 19. a 20. mája sa na Zvolenskom zámku môžete tešiť na Diabolské husle, míma Miroslava Kasprzyka, pasovanie za rytierov, vinársku uličku, školu dobových tancov, rytierske súboje, dobovú kuchyňu, historické remeslá, hudobné vystúpenia, Noc múzeí a galérií... a omnoho viac.
viac
08.06.2018
Primátor Sliača sa chce kvôli obchvatu Zvolena stretnúť s premiérom
V súvislosti s vyjadreniami premiéra P. Pellegriniho o spochybňovaní trasovania obchvatu Zvolena mestom Sliač a tiež s vyhlásením verejného obstarávania na dokumentáciu pre stavbu R2 Zvolen západ – Zvolen východ NDS, chce primátor Sliača Daniel Dunčko iniciovať stretnutie s predsedom vlády.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %