Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
0°C Bratislava
28.04.2018 07:00

Poľovnícke dni predstavujú trofeje ulovené v levickom regióne


Program výstavy


Vernisážou Poľovníctvo a príroda sa v piatok začal 22. ročník Levických poľovníckych dní. Okrem preparátov zveri a živočíchov sú na výstave prezentované aj trofeje ulovené v predchádzajúcej poľovníckej sezóne v okrese Levice.


"V porovnaní predchádzajúcim rokom sa zmenilo miesto konania podujatia, premiestnili sme sa na zimný štadión v Leviciach. Pôvodné priestory už kapacitne nestačili," informovali organizátori podujatia. Levické poľovnícke dni potrvajú do 29. apríla.       

Súčasťou podujatia je odborný seminár, ktorý je v tomto roku zameraný na zákon o poľovníctve či africký mor ošípaných, aj medzinárodný festival filmov s tematikou poľovníctva a ochrany prírody. Hlavným motívom vzniku festivalu bolo okrem spestrenia programu aj zvýšenie záujmu poľovníckej a ochranárskej verejnosti o filmovanie slovenskej prírody. Počas predchádzajúcich ročníkov festivalu bolo v Leviciach verejne uvedených viac ako 350 filmov.       

Už tradične kladú organizátori Levických poľovníckych dní veľký dôraz na prácu s deťmi a mládežou. "Organizujeme výtvarné a literárne súťaže Príroda očami detí, do ktorej sa hlásia žiaci nielen z okresu Levice. V rámci akcie Lesníci a poľovníci deťom je celý deň venovaný lesnej pedagogike, lesničiarom, ukážkam sokoliarstva, kynológie, vábenia zveri, lukostreľby, poznávaniu stromov, rastlín a zveri podľa pobytových znakov," skonštatovali členovia Slovenského poľovníckeho zväzu. Pre širokú verejnosť sú pripravené Poľovnícke predajné trhy. Záujemcovia majú možnosť absolvovať prehliadku, vyskúšanie a zakúpenie zbraní, streliva, poľovníckej optiky, oblečenia a obuvi, ako i doplnkov a darčekov s tematikou poľovníctva.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Dni bieloruských umelcov na Liptove
Liptov od 8. do 11. novembra 2016 navštívia umelci z Bieloruska. V KÚPEĽOCH LÚČKY budú ľudoví umelci vystavovať umelecké a remeselné diela a zoznámia nás so svojou kultúrou. Vstup na podujatie v Kúpeľnom hoteli Choč je bezplatný.
viac
08.03.2017
Na pôde Ekonomickej fakulty UMB otvoria detský kútik
Pri príležitosti 40. výročia vzniku Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (EF UMB)  si vás dovoľujeme pozvať na oficiálne otvorenie detského kútika pre deti zamestnancov a študentov fakulty.
viac
09.03.2017
Otvorenie turistickej sezóny na Fiľakovskom hrade
Hradné múzeum vo Fiľakove pozýva na otvorenie turistickej sezóny na Fiľakovskom hrade. Pri danej príležitosti sa 14. 3. 2017 od 16:30 hod., na 4. poschodí Bebekovej veže hradu uskutoční vernisáž.
viac
26.11.2017
Turiec očami detí II.
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK pripravilo pre deti predškolského veku projekt pod názvom Turiec očami detí II. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %