Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
07.02.2018 08:15

Podvodníci využívajú už aj bosorácke praktiky


Ilustračná koláž.


Vodiči v Bratislave sa na parkoviskách môžu stretnúť s bosorkou a vešticou v jednom, ktorá ponúka pomoc so zbavením zakliatia. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.


Policajti vychádzajú z nahláseného prípadu, ktorý sa stal na jednom z bratislavských parkovísk. Vodič polícii opísal, že keď si na parkovisku čistil auto, pristúpila k nemu žena a oznámila mu, že bol urieknutý a začala na neho bez prestávky hovoriť. "Vodič jej dal dve eurá, aby sa jej zbavil, no údajná veštica napokon od neho vymámila ešte dve bankovky, celkovo 30 eur. Ani nevedel ako a peniaze jej naozaj dal," píše o prípade polícia. Na parkovisku vraj objavila ďalších ľudí, ktorým "bolo treba pomôcť s odkliatím". Polícia varuje pred podobnými prípadmi a avizuje, že pomoc je jednoduchá. "Ak vás niekto podobný osloví, povedzte mu, že vaši osobní odklínači majú zelené plášte, blikajúce prenášadlá a malé, čierne a hlasné paličky za opaskom - a že vám radi prídu pomôcť," uvádza polícia na facebooku.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
09.02.2017
Občianska hliadka v Matejovciach sa osvedčila
V Matejovciach bude opäť pôsobiť občianska hliadka. Mesto Poprad uspelo s projektom, ktorý bude realizovaný v rámci Národného projektu „Podpora zamestnávania UoZ prostredníctvom vybraných aktívnych opatrení trhu práce“ finančne podporovaného Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny UPS VR Poprad.
viac
31.08.2017
V uliciach Trebišova kontrolujú už aj cyklohliadky
Mestská polícia v Trebišove využíva od druhej polovice augusta dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie.
viac
25.11.2017
Služby obecnej polície inej obce si vyžaduje uzavretie písomnej zmluvy
Právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %