Streda 20.09.2017
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
11.6°C Bratislava
27.04.2016 05:50

Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek


Nové lavičky viedenského typu.


Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.


Nachádzajú sa na petržalskom nábreží v čierno-hnedom farebnom ladení: čierna konštrukcia v kombinácii s hnedým drevom. Svojím tvarom odlievaných častí liatiny sú vhodné do historických centier, parkov a záhrad. 

„Do mesta už zavítala jar, ktorá láka ľudí do ulíc a ku rieke, a tak sme sa rozhodli umiestniť lavičky aj na týchto miestach, odkiaľ je pekný výhľad na mesto a prispieť tak k väčšiemu komfortu domácich obyvateľov aj návštevníkov Bratislavy,“  informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Ambíciou mesta je pokračovať v skrášľovaní a skvalitňovaní verejných priestorov, ktorých nevyhnutnou súčasťou je  kvalitný mestský mobiliár, kam patria aj lavičky.

Lavičky viedenského typu v správe hlavného mesta boli zatiaľ osadené napríklad na Americkom námestí pri  zastávke trolejbusov (4 ks), na Hodžovom námestí  (38 ks), na Mestských hradbách  (10 ks), na Nám. Eugena Suchoňa  (14 ks),  na Nám. Martina Benku (25 ks), pred Starou tržnicou (10 ks), na Nám. Ľ. Štúra  (4 ks), na Hlavnom námestí (21 ks) a rovnako tak budú osadené aj na Primaciálnom námestí a nádvorí Primaciálneho námestia (27 ks), kam sa postupne budú opätovne inštalovať na letné obdobie.

Revitalizačné práce na rekonštrukcii mestských lavičiek, s ktorými sa začalo aj na ďalších miestach Bratislavy už minulý rok, okrem inštalácie nových kusov lavičiek zahŕňali opravu zlomených drevených častí lavičiek, doplnenie chýbajúcich konštrukcií či úplnú obnovu náterov na lavičkách.

Lavičky v správe hlavného mesta  sú označené štítkom, aby sa predišlo chaosu pri poškodení alebo zničení lavičky. Totiž nie všetky lavičky, ktoré sa vyskytujú na území mesta, sú jeho majetkom. Niektoré lavičky sú v správe mestských častí, kým ďalšie lavičky osádzajú súkromné spoločnosti. Celkovo je v správe mesta 437 lavičiek.

Autor: (sko)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.11.2016
Bratislava odmietla predĺžiť zmluvu s investorom predstaničného námestia
Mesto Bratislava odmietlo predĺžiť o päť rokov zmluvu so spoločnosťou Transprojekt, ktorá má do konca roka obnoviť priestor pred bratislavskou Hlavnou stanicou. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí tak chcú, aby zmluva trvala do dohodnutého termínu 31. decembra 2016.
viac
21.12.2016
Silvestrovať sa bude tento rok na Hviezdoslavovom námestí
Ani tento rok hlavné mesto nezaháľalo, čo sa týka príprav na tohtoročný Silvester, aby všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta prinieslo veľa radosti a potešenia.
viac
17.07.2017
Obľúbený areál v bratislavskom lesoparku je komplexne zrekonštruovaný
Nový altánok, lavičky, gril či atrakcie pre deti. To všetko nájdete v novo zrekonštruovanom areáli Červený kríž v bratislavskom lesoparku. Rekonštrukciu tohto obľúbeného turistického miesta po 21 rokoch zrealizovalo hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave.
viac
24.08.2017
Námestie slobody ožíva
Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Námestia slobody, ktoré bolo dlhodobo v dezolátnom stave. Po ukončení prvej etapy revitalizácie chceme na námestie vrátiť život. V piatok 25. augusta pozývame všetkých na podujatie Námestie slobody ožíva, ktoré sa uskutoční od 18. hodiny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.10 %