Sobota 17.11.2018
Dnes má meniny 
Klaudia
4°C Bratislava
30.12.2017 04:00

Park pred úradom práce v Prievidzi zrevitalizujú za asi 200 000 eur


Park pred Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Prievidzi.


Park pred úradom práce v Prievidzi sa budúci rok dočká obnovy. Na revitalizáciu priestranstva so zeleňou, súsoším sv. Cyrila a Metoda či fontánou vyčlenila samospráva Prievidze financie v budúcoročnom rozpočte.


Obnova parku počíta so stavebnými úpravami súsošia, spevnených plôch, rozvodov verejného osvetlenia ako i sadovými úpravami.

"Zostane tam zachovaný vodný prvok, nebude tam fontána, ale bude tam potôčik, takže bude to príjemná zmena. Vychádzali sme z toho, že fontána je na námestí, takže asi by to bolo zbytočné mať dve fontány vedľa seba aj z hľadiska budúcich nákladov a údržby. Zase sme chceli aj obyvateľom priniesť niečo nové," načrtla ďalej primátorka Katarína Macháčková. V parku podľa nej zostane zachované aj architektonické dielo, takzvaný vankúš.       

"Na revitalizáciu parku v širšom centre mesta vyčlenila radnica v rozpočte približne 200 000 eur," dodala primátorka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
17.07.2017
Mesto pripravilo päť projektov na zlepšenie životného prostredia
Nitrianska radnica pripravuje niekoľko projektov zameraných na zlepšenie životného prostredia v meste. Magistrát vypracoval päť zámerov, na ktoré chce získať peniaze z európskych fondov.
viac
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.31 %