Sobota 24.08.2019
Dnes má meniny 
Bartolomej
°C
24.02.2016 09:30

Osem dobrovoľníckych projektov prispeje k lepšiemu životu na východnom Slovensku


Projekty majú priniesť enviromentálne, kultúrne a vzdelávacie aktivity. (Foto: Pixabay.com)


Tretí ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“ podporil osem projektov z košického a prešovského regiónu sumou 12 000 eur.


Podporu využijú neziskové organizácie a občianske združenia na rôznorodé environmentálne, kultúrne či vzdelávacie aktivity pre malých aj veľkých východniarov.

Medzi podporenými organizáciami je aj občianske združenie Centrum Liberta z Košíc s iniciatívou pomoci pre zdravotne postihnuté deti, mládež a ich rodiny. OZ Enjoy the ride vybuduje molitanový bazén „foampit“ so zaťahovacím zastrešením na bezpečný nácvik akrobatických skokov na bicykli pre deti a mládež. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov vďaka projektu skvalitní výcvik agility psov, čím chce zvýšiť účasť ľudí na tejto športovej disciplíne. Dobrovoľníci z OZ 3-ATLON pripravia 3. ročník Košického triatlonu.

„Program je financovaný z Nadačného fondu T-Systems Slovakia, ktorý administruje Karpatská nadácia. Veľkou výhodou takýchto programov je to, že podporujú nápady, ktoré prídu priamo od ľudí, od neziskových organizácií alebo iných inštitúcií, a teda plne reagujú na konkrétne potreby konkrétnych miest,“ hovorí Laura Dittel, riaditeľka nadácie.

(mb)

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 13.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2019
Zamestnanci MsÚ budú úradovať v parku, chcú byť bližšie k ľuďom
Posledné dve augustové stredy budú pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny z dolnokubínskej radnice úradovať v Parku Martina Kukučína. Obyvateľom poskytnú užitočné informácie a služby súvisiace prevažne so začiatkom školského roka.
viac
19.08.2019
Mesto získalo financie na budovanie vodozádržných opatrení
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. V rámci projektu vybuduje zavlažovací systém na mestskom štadióne, ktorý bude na zavlažovanie využívať dažďovú vodu.
viac
19.08.2019
V južnej delovej bašte hradu Hrušov vzniká vyhliadková terasa
V južnej delovej bašte hradu Hrušov v okrese Zlaté Moravce vzniká vyhliadková terasa. Jej obnovu a položenie dubových trámov na treťom podlaží hradu zabezpečili dobrovoľníci z občianskeho združenia Leustach, ktorí hrad obnovujú od roku 2004. Realizáciu projektu finančne podporila Nadácia EPH.
viac
20.08.2019
V Dubnici nad Váhom sa začína festivalový týždeň
V poradí 26. ročník Dubnického folklórneho festivalu otvorí svoje brány už túto stredu; 21. augusta 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.74 %