Štvrtok 18.10.2018
Dnes má meniny 
Lukáš
19°C Bratislava
10.06.2018 11:50

Od polovice júna sa historická električka vydá na trať každý víkend


Ilustračná snímka


Trenčianska elektrická železnička (TREŽ) sa počas prvej júnovej soboty opäť vydala na trať, a to s rekordnou návštevnosťou. V rámci svojej tematickej jazdy Deň detí s električkou sa ňou povozilo až 943 osôb. Záujem v porovnaní s minulým rokom stúpol o viac ako dve stovky fanúšikov električky.


Električka medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami premávala v sobotu 2. júna 2018 pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. V poradí piata tematická jazda historickej električky v tomto roku prilákala malých i veľkých. „Teší nás, že vzhľadom na vysoké teploty a veľké množstvo podujatí v okolí sa podujatia zúčastnilo nadpriemerné množstvo návštevníkov. Lákadlom na návštevu boli rozhodne historické osobné automobily a motocykle. Tie potešili nielen oko rodičov najmladších návštevníkov, ale i starých rodičov,“ prezradil riaditeľ TREŽ Dušan Nosáľ. Súčasťou kolóny na cestách popri trati bolo 29 osobných automobilov, 15 historických motocyklov, 5 automobilov značky Velorex a 3 sajdky.

Deti pri príležitosti svojho sviatku cestovali bezplatne, každý navyše dostal sladkú odmenu. Detskí návštevníci sa tiež mohli zadarmo previezť na koňoch. Okrem tejto atrakcie si opäť po roku mohli deti i dospeláci vyskúšať miniatúrnu elektrickú železničku. „Miniatúrna električka najazdila počas celého dňa 11 km a previezla 344 detí, ale aj rodičov,“ ozrejmil Dušan Nosáľ. Sobotňajšia jazda už tradične ponúkla nielen súbežnú jazdu historických vozidiel a električiek, ale i výborný guláš či sladkosti pre deti. Oproti minulému roku sa ňou previezlo o viac ako 250 ľudí.

Od polovice júna si jazdu električkou môžete vychutnať každý víkend. Začína pravidelná letná víkendová prevádzka

Od soboty 16. júna 2018 vyštartuje Trenčianska elektrická železnička z depa každý víkend. Premávať po úzkorozchodných koľajniciach bude historická električka v rámci pravidelnej letnej prevádzky až do 2. septembra 2018. Z Trenčianskoteplického depa vyrazí električka vždy v sobotu a v nedeľu o 10.00 h, 14.00 h, 16.00 h, a o 18.00 h. Z cieľovej stanice, ktorou je kúpeľné mesto Trenčianske Teplice, sa cestujúci dostanú späť do depa vždy o 11.00 h, 15.00 h, 17.00 h a posledná jazda odvezie výletníkov o 19.30 h. Počet prepravených pritom každým rokom stúpa, v minulom roku sa ňou počas víkendovej prevádzky povozilo viac ako 7 tisíc ľudí, v roku 2016 viac ako 6 200 záujemcov.

Na letnú víkendovú prevádzku a uskutočnenie siedmich tohtoročných nostalgických jázd prispel Trenčiansky samosprávny kraj aj tento rok sumou 25 tisíc eur. O udržanie a prevádzkovanie unikátnej 109-ročnej úzkorozchodnej železničky sa stará nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach bude! Začne už koncom júna
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice nezostane bez filmového festivalu ani po odchode Art Film Festu do Košíc. Festival s názvom International Film Fest Trenčianske Teplice sa uskutoční od 23. do 26. júna a prinesie približne 50 filmov.
viac
30.11.2017
Na historickú električku si tento rok kúpilo lístok takmer 11 000 ľudí
Obľúbenosť trenčianskej úzkorozchodnej električky každým rokom rastie. Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) aj v roku 2017 okrem pravidelnej letnej sezóny realizovala nostalgické jazdy, ktoré prilákali množstvo priaznivcov.
viac
14.04.2018
Jazda veľkonočnou električkou prilákala viac ako tisíc ľudí
Historická elektrická železnica medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami pravidelne ožíva pri rôznych významných podujatiach. Inak to nebolo ani počas tohtoročných veľkonočných sviatkov.
viac
04.05.2018
V sobotu trenčianskoteplickou električkou, vyrazia aj hasiči - bude horieť.
Máte už program na prvý májový víkend? Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) pozýva na jazdu Svätofloriánskou električkou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %