Streda 20.03.2019
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
06.11.2018 11:34

Obec Cinobaňa získala z eurofondov takmer 179-tis. eur na revitalizáciu


Cinobaňa (Turičky) - Zvonica a evanjelický kostol. Snímka zdroj:wikipedia


Cinobaňa v okrese Poltár získala z eurofondov finančnú podporu vo výške 178.936 eur na svoj projekt Revitalizácia verejných priestranstiev sídliska. Jeho cieľom je zlepšenie kvality života obyvateľov obce s dôrazom na životné prostredie, oživenie a revitalizáciu prvkov zelenej infraštruktúry.


Ako uvádza internetová stránka obce, projekt rieši skvalitnenie zelenej infraštruktúry na sídlisku v Cinobani, a to konkrétne výsadbou zelene (stromov a záhonov), asfaltovaním, výstavbou chodníkov, verejného osvetlenia a osádzania drevených lavičiek a odpadkových košov. Cieľom projektu je tiež zlepšenie environmentálnych aspektov prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry.       

Po skončení stavebných prác bude obec vlastniť zrevitalizované obecné sídliskové vnútroblokové priestory o rozlohe 38.203 m2, s dominantnou funkciou bývania, s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene.       

"Pre obyvateľov sa vytvorí miesto pre život v príjemnom prostredí, oddychové zóny, miesto, kde sa môžu stretávať, a tak vytvárať lepšie medziľudské vzťahy a miesto, kde môžu deti a mládež tráviť svoj voľný čas, či miesto na hranie sa v príjemnom prostredí," uzatvára webová stránka Cinobane.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
11.10.2016
Po vynovení bude park slúžiť ako ateliér pre výtvarníkov
Aj ako ateliér pre mladých výtvarníkov bude slúžiť park pri Kultúrnom dome v Žarnovici, ktorý v týchto dňoch revitalizujú. Obnova priestranstva, ktoré bolo v posledných rokoch neupravené, tak dá bodku za úpravou objektu a jeho okolia.
viac
02.01.2017
Legislatíva o EIA sa zmenila, po kritike Európskej komisie
Slovensko po kritike zo strany Európskej komisie opäť zmenilo legislatívu o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA. Novela zákona, ktorá 1. januára 2017 nadobudla účinnosť, reaguje na niektoré jej výhrady.
viac
07.03.2018
Handlová podporí financiami projekty na zlepšenie životného prostredia
Handlová tento rok podporí dotáciou projekty, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životného prostredia v meste i jeho okolí. Na aktivity v rámci programu Hoď to tam! vyčlenila financie v rozpočte mesta. Program odobrili handlovskí mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom februára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.84 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %