Utorok 14.08.2018
Dnes má meniny 
Mojmír
23°C Bratislava
08.04.2018 11:21

Občianske združenie Žiarska kotlina získalo štatút miestnej akčnej skupiny


OZ Žiarska kotlina


Občianskemu združeniu (OZ) Žiarska kotlina sa podarilo získať štatút miestnej akčnej skupiny (MAS). "Vďaka tomu príde do regiónu čiastka 1,772 milióna eur s tým, že v dodatočnej alokácii dostaneme skoro takú istú čiastku, to je približne 1,5 milióna eur," priblížila manažérka MAS Natália Rumanová.


Členmi MAS Zlatá cesta je 34 obcí, viacero občianskych združení a podnikateľov. Sú medzi nimi takí, ktorí sa venujú propagácii, poľnohospodárstvu, agroturistike či prevádzkujú ubytovacie a reštauračné zariadenia.       

"Cieľom MAS Žiarska kotlina je vyvážený rozvoj, zvýšenie kvality obyvateľstva prostredníctvom rozvoja podnikania, tvorby pracovných miest a zlepšenia vybavenosti územia," uviedla manažérka MAS s tým, že aktuálne čakajú na podpis zmluvy. Do dvoch mesiacov od podpisu by mala následne MAS vyhlásiť prvú výzvu.       

Výzvy budú podľa Rumanovej zamerané napríklad na obnovu infraštruktúry ako komunikácie či zastávky, rekonštrukciu nevyužívaných objektov na spolkovú činnosť či vytvorenie cyklistických trás. "Ďalej budeme mať výzvy zamerané na podporu cestovného ruchu a agroturistiky, výzvu na podporu poľnohospodárov, hlavne malých a mladých, a začínajúce farmy. No a potom budeme mať výzvu zameranú na sociálne projekty," dodala.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
09.05.2016
Medové špeciality regiónu Gemer-Malohont
Miestna akčná skupina (MAS) Malohont pripravuje knihu, ktorej obsahom budú tradičné i netradičné špeciality s medom.
viac
14.02.2018
Partnerstvo pre Horné Záhorie má štatút MAS, región získa takmer 1,5 milióna eur
Vďaka tomu príde do regiónu 1 485 000 eur, ktoré združenie získalo z Programu rozvoja vidieka (PRV) SR a z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), informovala manažérka MAS Dagmar Michaličková.
viac
24.04.2018
MAS Podhoran vyhlásila súťaž o najčistejší chotár
Miestna akčná skupina (MAS) Podhoran vyhlásila 7. ročník súťaže Čistý chotár, ktorá potrvá do 6. mája, informovala projektová manažérka MAS Podhoran Kvetoslava Jablonická. Aktivita Čistý chotár sa stala v regióne Podhoran už tradíciou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.99 %