Pondelok 25.03.2019
Dnes má meniny 
Marián
°C
08.04.2018 11:21

Občianske združenie Žiarska kotlina získalo štatút miestnej akčnej skupiny


OZ Žiarska kotlina


Občianskemu združeniu (OZ) Žiarska kotlina sa podarilo získať štatút miestnej akčnej skupiny (MAS). "Vďaka tomu príde do regiónu čiastka 1,772 milióna eur s tým, že v dodatočnej alokácii dostaneme skoro takú istú čiastku, to je približne 1,5 milióna eur," priblížila manažérka MAS Natália Rumanová.


Členmi MAS Zlatá cesta je 34 obcí, viacero občianskych združení a podnikateľov. Sú medzi nimi takí, ktorí sa venujú propagácii, poľnohospodárstvu, agroturistike či prevádzkujú ubytovacie a reštauračné zariadenia.       

"Cieľom MAS Žiarska kotlina je vyvážený rozvoj, zvýšenie kvality obyvateľstva prostredníctvom rozvoja podnikania, tvorby pracovných miest a zlepšenia vybavenosti územia," uviedla manažérka MAS s tým, že aktuálne čakajú na podpis zmluvy. Do dvoch mesiacov od podpisu by mala následne MAS vyhlásiť prvú výzvu.       

Výzvy budú podľa Rumanovej zamerané napríklad na obnovu infraštruktúry ako komunikácie či zastávky, rekonštrukciu nevyužívaných objektov na spolkovú činnosť či vytvorenie cyklistických trás. "Ďalej budeme mať výzvy zamerané na podporu cestovného ruchu a agroturistiky, výzvu na podporu poľnohospodárov, hlavne malých a mladých, a začínajúce farmy. No a potom budeme mať výzvu zameranú na sociálne projekty," dodala.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
14.02.2018
Partnerstvo pre Horné Záhorie má štatút MAS, región získa takmer 1,5 milióna eur
Vďaka tomu príde do regiónu 1 485 000 eur, ktoré združenie získalo z Programu rozvoja vidieka (PRV) SR a z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), informovala manažérka MAS Dagmar Michaličková.
viac
22.09.2018
Bebrave schválili štatút miestnej akčnej skupiny
Občianske združenie Bebrava, ktoré vyvíja svoje aktivity na území mikroregiónov Bánovecko, Považský Inovec a Suchodolie, má štatút miestnej akčnej skupiny (MAS). Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR mu zároveň schválilo i finančnú podporu vo výške viac ako jeden milión eur.
viac
22.10.2018
V Košiciach predstavili nový grantový program pre občianske organizácie
Prostredníctvom nového podporného programu Active Citizens Fund (ACF) môžu občianske organizácie na Slovensku získať na svoje projekty v nasledujúcich štyroch rokoch spolu takmer osem miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %