Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
27.08.2018 08:30

Občania môžu v hlasovaní vybrať lokalitu pre novú tržnicu


Ilustračná snímka: Vranov nad Topľou


Vranovčania môžu v hlasovaní vybrať lokalitu, v ktorej bude nová mestská tržnica. Anketa je k dispozícii na webovej stránke mesta do 15. septembra.


Vranovská samospráva totiž v tomto období začína s prípravou podkladov na tvorbu projektovej dokumentácie na výstavbu novej mestskej tržnice. Slúžiť má celoročne farmárom z regiónu. S výstavbou chce mesto začať už v budúcom roku. Prefinancuje ju z prostriedkov získaných v rámci akčného plánu, a to vo výške približne 400-tis. eur.

V ankete si môžu občania mesta vybrať zo štyroch lokalít, ktoré sú vhodné na výstavbu novej tržnice. Prvou z nich je plocha starej tržnice na Ondavskej ulici, kde by došlo k jej odstráneniu a výstavbe novej budovy. Druhou možnosťou je priestor pred centrom voľného času, na ktorom sa aktuálne nachádza autobusová zastávka. "Pri výbere tejto lokality by nová tržnica zároveň slúžila aj ako autobusová stanica," informuje samospráva na webe.       

Tretia možnosť je situovaná medzi domom kultúry a domom potravín. Na tejto ploche je momentálne detské ihrisko, ktoré by buď ponechali na mieste, alebo v prípade potreby premiestnili do inej centrálnej časti mesta.

Poslednou lokalitou, ktorú majú obyvatelia na výber, je priestor po bývalej krytej plavárni. "Na menšej okrajovej časti tohto pozemku je naplánovaná výstavba takzvaného záchytného parkoviska, pri ktorom by bola taktiež na časti tohto pozemku vybudovaná nová mestská tržnica," uvádza sa na webovej stránke.       

K pondelkovému ránu sa do hlasovania zapojilo viac ako 850 ľudí. Zatiaľ najčastejšou vyberanou lokalitou je prvá z vyššie uvedených možností.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2016
Obyvatelia môžu mestu zasielať podnety cez web i aplikáciu
Mesto Vranov nad Topľou sa zapojilo do portálu Odkazprestarostu.sk, ktorý umožňuje obyvateľom a návštevníkom mesta jednoducho a rýchlo nahlásiť problémy, ktoré ich trápia.
viac
02.02.2017
Bratislava uviedla do skúšobnej prevádzky prvú SMART lavičku
V stredu (1. februára) bola za účasti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a námestníčky primátora Ľudmily Farkašovskej na Primaciálnom námestí oficiálne uvedená do prevádzky prvá „inteligentná lavička“ v Bratislave, ktorá bude v testovacej prevádzke tri mesiace.
viac
01.03.2017
Verejnú súťaž na novú webovú stránku Trenčína vyhrala brnianska spoločnosť
Skúšobnú verziu novej webovej stránky mesta Trenčín majú spustiť do konca leta. Verejnú súťaž na nový web Trenčína vyhrala spoločnosť InQool z Brna. Výsledná cena za vytvorenie webu je 18 700 eur.
viac
07.11.2017
Občania môžu podporiť projekt Ozeleňme mesto Levice
Mesto Levice postúpilo do ďalšieho verejného hlasovania v rámci grantového programu Komunitné granty 2017 s podnázvom 80 000 eur pre komunity, kde to žije Nadácie VÚB.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %