Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
11°C Bratislava
21.11.2016 02:00

Nový vodný prvok na námestí ponesie meno Fontána pod lipami


Novovybudovaná fontána, ktorá je v plnej prevádzke od 1. júla 2016, sa stala počas letných dní vyhľadávaným miestom relaxu na Námestí slobody v centre Prievidze.


Novovybudovaný vodný prvok na Námestí slobody v centre Prievidze ponesie meno Fontána pod lipami. Názov vybrala verejnosť v hlasovaní, od ľudí dostal spomedzi troch návrhov najviac hlasov. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.


"Pomenovanie Fontána pod lipami získalo od verejnosti 741 hlasov. Na druhom mieste skončil názov Fontána slobody, ktorý dostal 505 hlasov. Za meno Fontána pohody zahlasovalo 130 ľudí," priblížil Ďureje.       

Pripomenul, že výber pomenovania prvku mal dve fázy, pričom v tej prvej mohla verejnosť doručiť samospráve svoje návrhy na jeho potenciálny názov. "Zo všetkých zaslaných návrhov Komisia školstva a kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi vybrala tri, ktoré posunula do verejného hlasovania. To prebiehalo do 14. novembra a ľudia mohli svoj hlas odovzdať elektronicky alebo prostredníctvom anketových lístkov uverejnených v miestnej tlači," doplnil.       

Pomenovanie vodného prvku Fontána pod lipami vystihuje podľa navrhovateľov názvu skutočnosť, že vodný prvok je obklopený krásnymi lipami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou centra mesta, dodal hovorca mesta.        

Podoba fontány vzišla z architektonickej súťaže na riešenie časti pešej zóny so zakomponovaním vodného prvku, ktorú mesto vyhlásilo ešte v roku 2013. Nad súťažou vtedy prebrali záštitu odborníci zo Slovenskej komory architektov.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2017
V Bratislave začínajú s revitalizáciou Námestia slobody
Hlavné mesto začína s revitalizáciou Námestia slobody. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal podpísal zmluvu o spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto a občianskym združením Dobré m(i)esto, založeným Nadáciou HB Reavis, ktoré v spolupráci s mestom zabezpečí potrebné práce pri revitalizácii územia.
viac
16.10.2017
Prestížne ocenenie CE.ZA.AR 2017 aj pre projekt z Prievidze
Obnova časti námestia v Prievidzi s vodným prvkom získala cenu verejnosti CE.ZA.AR 2017. V hlasovaní získala najviac hlasov zo všetkých nominácií.
viac
19.10.2017
Námestie slobody rozžiaria lampióny
Už po tretíkrát ožije Námestie slobody kultúrou. V piatok 20. októbra hlavné mesto pozýva od 18. do 20. hodiny rodičov s deťmi, žiakov aj mládež do tohto priestoru, ktorý bude v tento večer lákať svetlom z cca 100 lampiónov. Rozsvietená bude aj fontána Družba, ktorá je dominantou námestia.
viac
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %