Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
26.08.2018 09:14

Nový informačný leták k téme azylu a migrácie


Nový informačný leták


Vysvetlenie základných pojmov ako utečenec, žiadateľ o azyl, migrant a mnoho iných informácií potrebných k všeobecnému rozhľadu každého občana SR i novinárskej obce, ktorá prináša správy z tejto oblasti života krajiny, nájdete v novom informačnom letáku Migračného úradu rezortu vnútra SR.


Ministerstvo vnútra SR týmto promptne reaguje na aktuálne otázky týkajúce sa témy azylu a migrácie, ktoré vyplynuli z diskusií s verejnosťou. Z tohto dôvodu MÚ MV SR pristúpil k tvorbe a vydaniu informačného letáku Utečenci, migranti, azylanti, ktorý je určený pre odbornú aj širšiu verejnosť a poskytuje informácie potrebné na zorientovanie sa v základných pojmoch, keďže neraz boli tieto pojmy nesprávne použité či interpretované.

Graficky pútavou formou ponúka reálny prehľad v problematike utečencov, migrácie a azylu v SR. Môže zároveň poslúžiť ako zdroj relevantných informácií potrebných pri predchádzaní rôznym hoaxom, nepravdivým informáciám ale aj konšpiračným teóriám

Leták sa o niekoľko dní dostane medzi ľudí. Najbližšie budeme mať odborníkov z Migračného úradu na tohto víkendovom festivale Uprising. Distribuovať materiál budeme na diskusiách po divadelných predstaveniach k téme migrácie, na školách, policajnej akadémii, na požiadanie novinárskej obci, do mimovládnych organizácií. Tiež plánujeme leták poskytnúť pracovníkom Slovenského inštitútu mládeže Iuventa a všade tam, kde bude o tieto informácie záujem.

Migračný úrad MV SR je tvorcom, realizátorom a garantom profesionálnej azylovej politiky SR v súlade s požiadavkami a štandardami EÚ, a preto sú informácie obsiahnuté v letáku objektívne a relevantné, a môžu tak prispieť k zvýšeniu odbornosti vo verejnej debate na tému azylu a utečencov v SR.

Autor: (ts - Michaela Paulenová - Tlačový odbor MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2017
Samosprávy môžu požiadať o grant na pomoc s integráciou cudzincov
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí v súlade s Národným programom Fondu pre azyl, migráciu a integráciu vyhlásilo otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant.
viac
19.05.2017
Výzva na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu
Ministerstvo vnútra SR ako zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí vyhlásilo dňa 4. apríla 2017 otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu.
viac
15.01.2018
Samuel Arbe: Efektívna verejná správa je príležitosť pre samosprávy
Rezort vnútra je riadiacim orgánom OP Efektívna verejná správa, ktorý vypracoval v spolupráci s partnerskými organizáciami. Samuel Arbe, riaditeľ odboru tohto operačného programu v rozhovore priblížil, čo operačný program ponúka pre verejnú správu, ktorej dôležitou súčasťou je samospráva.
viac
26.11.2018
Pred mestským úradom nainštalovali nový informačný kiosk SHMÚ
Od minulého týždňa je pred Mestským úradom v Žiline nainštalovaný nový informačný kiosk Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %