Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
26.08.2018 09:14

Nový informačný leták k téme azylu a migrácie


Nový informačný leták


Vysvetlenie základných pojmov ako utečenec, žiadateľ o azyl, migrant a mnoho iných informácií potrebných k všeobecnému rozhľadu každého občana SR i novinárskej obce, ktorá prináša správy z tejto oblasti života krajiny, nájdete v novom informačnom letáku Migračného úradu rezortu vnútra SR.


Ministerstvo vnútra SR týmto promptne reaguje na aktuálne otázky týkajúce sa témy azylu a migrácie, ktoré vyplynuli z diskusií s verejnosťou. Z tohto dôvodu MÚ MV SR pristúpil k tvorbe a vydaniu informačného letáku Utečenci, migranti, azylanti, ktorý je určený pre odbornú aj širšiu verejnosť a poskytuje informácie potrebné na zorientovanie sa v základných pojmoch, keďže neraz boli tieto pojmy nesprávne použité či interpretované.

Graficky pútavou formou ponúka reálny prehľad v problematike utečencov, migrácie a azylu v SR. Môže zároveň poslúžiť ako zdroj relevantných informácií potrebných pri predchádzaní rôznym hoaxom, nepravdivým informáciám ale aj konšpiračným teóriám

Leták sa o niekoľko dní dostane medzi ľudí. Najbližšie budeme mať odborníkov z Migračného úradu na tohto víkendovom festivale Uprising. Distribuovať materiál budeme na diskusiách po divadelných predstaveniach k téme migrácie, na školách, policajnej akadémii, na požiadanie novinárskej obci, do mimovládnych organizácií. Tiež plánujeme leták poskytnúť pracovníkom Slovenského inštitútu mládeže Iuventa a všade tam, kde bude o tieto informácie záujem.

Migračný úrad MV SR je tvorcom, realizátorom a garantom profesionálnej azylovej politiky SR v súlade s požiadavkami a štandardami EÚ, a preto sú informácie obsiahnuté v letáku objektívne a relevantné, a môžu tak prispieť k zvýšeniu odbornosti vo verejnej debate na tému azylu a utečencov v SR.

Autor: (ts - Michaela Paulenová - Tlačový odbor MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.04.2016
Lehoty v novom zákone o odpadoch sa posúvať nebudú
Parlament odmietol novelu zákona o odpadoch z dielne Anny Zemanovej z SaS.
viac
06.04.2017
Samosprávy môžu požiadať o grant na pomoc s integráciou cudzincov
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí v súlade s Národným programom Fondu pre azyl, migráciu a integráciu vyhlásilo otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant.
viac
19.05.2017
Výzva na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu
Ministerstvo vnútra SR ako zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí vyhlásilo dňa 4. apríla 2017 otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu.
viac
26.11.2018
Pred mestským úradom nainštalovali nový informačný kiosk SHMÚ
Od minulého týždňa je pred Mestským úradom v Žiline nainštalovaný nový informačný kiosk Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %