Nedeľa 17.02.2019
Dnes má meniny 
Miloslava
2°C Bratislava
19.04.2018 12:42

Nový grantový program podporí verejnoprospešné aktivity pre deti a mladých ľudí


Nadácia SPP


Pomôcť motivovať deti a mladých ľudí vo veku šesť až 19 rokov k aktívnemu postoju k prostrediu, v ktorom žijú, k rozvíjaniu sociálnych a pohybových zručností a k podpore ich vzájomných vzťahov je cieľom nového grantového programu SPPravmeTo, ktorý vo štvrtok spustili SPP a Nadácia SPP.


TASR o tom informoval správca nadácie Ondrej Šebesta.  "Keďže nadácia si pripomína 15 rokov svojej činnosti, rozhodli sme sa pri tejto príležitosti podporiť zaujímavé verejnoprospešné aktivity pre deti a mladých ľudí na Slovensku v novom grantovom programe," uviedol Šebesta.       

Projekty zamerané na skvalitnenie využívania času detí a mladých ľudí môžu podľa neho predkladať len nepodnikateľské právnické osoby, ako napríklad mimovládne organizácie, občianske združenia, školy, kluby, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá.      

Každý môže prihlásiť maximálne jeden projekt vyplnením elektronického formulára so splnenými špecifickými podmienkami programu, ktoré sú spolu s ďalšími informáciami na webovej stránke nadácie. Jeden projekt môže byť podporený sumou vo výške od 800 do 1500 eur, pričom celkovo sa medzi projekty rozdelí suma 40 000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.01.2017
OTS: Je to vo vašich rukách!
Výzva pre neziskové organizácie, aby sa opäť prihlásili do programu na podporu miestnych komunít „Vy rozhodujete, my pomáhame“.
viac
29.11.2017
Environmentálny grantový systém TSK má za sebou ďalší rok
Grantový systém Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) s názvom Zelené oči má za sebou ďalší rok. Podávať žiadosti bolo po novom možné len do konca augusta. TSK pristúpil k zmene termínu podávania žiadostí z dôvodu, aby sa navrhované projekty stihli zrealizovať do konca roka.
viac
04.12.2017
V rámci grantového programu Šariš ľuďom rozdelili 16 000 eur
Šesť neziskových organizácií uspelo v grantovom programe Šariš ľuďom, v rámci ktorého si rozdelia 16 000 eur. O finančnú podporu sa uchádzalo 20 žiadateľov.
viac
03.07.2018
Z grantového programu Šariš ľuďom podporia sedem projektov
Sedem projektov, ktoré zlepšia život v regióne, si rozdelí sumu 16.000 eur v rámci grantového programu Šariš ľuďom. O časti peňazí budú rozhodovať aj ľudia, ktorí od pondelka 2. júla až do 25. augusta môžu hlasovať za najlepší projekt.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %