Utorok 17.10.2017
Dnes má meniny 
Hedviga
11.3°C Bratislava
08.11.2016 05:22

Novú telocvičňu vybudovali zastrešením átria


Otvorenie novej telocvične.


Telocvičňu koncom októbra slávnostne otvoril starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.


Žiaci ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Bratislave sa tešia z novej telocvične. „S nápadom na zastrešenie átria a vytvorením ďalšej telocvične prišiel riaditeľ školy, ktorú navštevuje približne 750 žiakov a ďalší priestor na cvičenie sa im zíde. Teší ma, že sa podarilo tieto práce dotiahnuť do úspešného konca,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. V novej telocvični môžu žiaci cvičiť a hrať kolektívne športy okrem loptových. Do zastrešenia átria a vytvorenia novej telocvične investovala mestská časť viac ako 150 000 eur.

Vynovených telocviční sa čoskoro dočkajú aj ďalšie dve školy v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Ružinov, a to ZŠ Medzilaborecká a ZŠ Vrútocká, na ktorých už prebiehajú rekonštrukčné práce. „Starý, zničený a miestami aj zvlnený povrch nahradí nová palubovka. Deti tak budú mať lepšie podmienky pre svoj športový rozvoj,“ uviedol starosta. Mestská časť získala na tieto rozvojové projekty, výmenu športových povrchov v telocvičniach,  finančné prostriedky z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu v sume 54 000 eur. Do rekonštrukčných prác investuje aj Ružinov 17 000 eur zo svojho rozpočtu.

Autor: (mš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2016
Kladné hospodárenie obce neovplyvnila ani kríza
Nová Ves nad Žitavou v okrese Nitra realizuje z vlastných zdrojov každoročne investície v priemere vo výške 45 000 eur.
viac
16.06.2016
Spišská Nová Ves zrekonštruuje komunikácie za 5 miliónov eur
Samospráva mesta Spišská Nová Ves sa rozhodla zrekonštruovať a zmodernizovať miestne komunikácie, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Investíciu vo výške 5 miliónov eur schválili poslanci na stredajšom (15. 6.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
10.08.2016
Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur
Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.
viac
19.05.2017
Modernizáciu Karloveskej radiály chcú urobiť rýchlo a kvalitne
Modernizáciu Karloveskej radiály chce hlavné mesto urobiť čo najrýchlejšie, zároveň však spôsobom, ktorý bude minimalizovať riziko reklamácií a vynútených opráv chvatne a nekvalitne vykonanej práce. Vo vysielaní relácie spravodajskej televízie Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.35 %