Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
04.10.2019 11:10

Nové Mesto poskytne aj tento rok jednorazový vianočný príspevok


Ilustračná snímka (archív)


Bratislavské Nové Mesto poskytne tento rok už osemnástykrát vianočný príspevok. Jednorazová finančná výpomoc je určená obyvateľom v zlej sociálnej situácii. O príspevok je možné požiadať do konca októbra. Informuje o tom mestská časť na svojej webovej stránke.


Finančnú pomoc môžu získať rodiny s deťmi, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, rodiny, ktoré majú deti zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov, či obyvatelia, ktorých špecifikujú Zásady poskytovania finančných výpomocí platných v mestskej časti. "Po požiadaní môžu túto výpomoc získať obyvatelia, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, ako aj osamelí dôchodcovia s nízkym dôchodkom," poznamenáva samospráva.       

Žiadosť o vianočný príspevok sa podáva na oddelení sociálnych služieb novomestského miestneho úradu na Junáckej ulici. Bližšie informácie spolu s tlačivom poskytne predmetné oddelenie, zverejnené sú aj na webovej stránke. Obyvatelia, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, doložia potvrdenie z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR o poskytovaní tejto pomoci. Osamelí dôchodcovia doložia doklad o výške dôchodku na rok 2019. "Hranica dôchodku na poskytnutie tejto výpomoci v roku 2019 je určená do výšky 400 eur," dopĺňa mestská časť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
23.10.2017
Voľnočasový priestor a park Jama v Novom Meste je skolaudovaný
Voľnočasový priestor a zelený park pre šport, rekreáciu a oddych Jama s rozlohou 17 000 metrov štvorcových v bratislavskom Novom Meste je skolaudovaný.
viac
27.12.2018
Bratislavské Nové Mesto bude mať svoju prvú wifi zónu
Zóna s bezplatným pripojením na internet by mala vzniknúť v parku na Račianskom mýte. Mestská časť totiž v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU získala dotáciu 15.000 eur.
viac
28.12.2018
Deti v Novom Meste sa o bezpečnosti učia na novom dopravnom ihrisku
V bratislavskom Novom Meste si deti základy bezpečnosti cestnej premávky osvojujú na novom dopravnom ihrisku. To vyrástlo v areáli materskej školy (MŠ) na Legerského ulici na základe spolupráce mestskej časti a rodičov detí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %