Utorok 19.03.2019
Dnes má meniny 
Jozef
°C
10.03.2019 09:45

Nové ihrisko pre rodiny s deťmi vyrastie v pokojnej časti obce


Ilustračná snímka, zdroj: liptovskeklacany.sk


Rodiny s deťmi v Liptovských Kľačanoch dostanú tento rok nové ihrisko. Doterajšie má podľa starostu Jána Hollého málo prvkov a je situované v rušnej lokalite. Samospráva preto plánuje nové ihrisko postaviť v pokojnej časti obce.


Peniaze na výstavbu našetrili. „Na konci minulého funkčného obdobia sme ušetrili finančné prostriedky, aby sme v prvých rokoch nového obdobia nestagnovali. Chceme vybudovať nové detské ihrisko, lebo to, ktoré v obci máme, už má svoje roky. Navyše má len štyri prvky. Je veľmi jednoduché a tiež je inštalované v nie veľmi vhodnom prostredí. Chceme ho dať na vlastný pozemok do pokojného prostredia obce mimo cestnej premávky,“ povedal pre TASR starosta.       

Vedenie obce tento rok plánuje spustiť aj prípravné práce na vybudovanie multifunkčného ihriska, ktoré v Liptovských Kľačanoch dlhodobo chýba. „Tieto aktivity dokážeme kryť prevažne z vlastných zdrojov, ktoré sme ušetrili. Pokiaľ by však vyšli výzvy, pochopiteľne, budeme na tieto aktivity žiadať peniaze z výziev,“ skonštatoval Hollý.       

Na miestnom cintoríne tiež dostavajú chodník a dokončia oplotenie, čím ukončia jeho revitalizáciu. „Odhadujem, že všetky tieto náklady by mohli dokopy predstavovať sumu okolo 50 000 eur,“ dodal.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
18.01.2019
O ďalších 10 Lidl ihrísk Žihadielok zabojuje 69 miest
Začiatok roka už tradične patrí úspešnej súťaži o detské ihriská, ktorú organizuje spoločnosť Lidl už po štvrtý raz. O tom, kde v roku 2019 vyrastú, opäť rozhodne verejnosť v hlasovaní.
viac
08.03.2019
Mesto Malacky pripravuje výstavbu detských jaslí
Poslanci mestského zastupiteľstva schválili projekt detských jaslí a súhlasili s tým, aby mesto podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok z eurofondov (Integrovaný regionálny operačný program) vo výške 584 tisíc €. Spolufinancovanie mesta sa predpokladá vo výške 31 tisíc €.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %