Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
10.03.2019 09:45

Nové ihrisko pre rodiny s deťmi vyrastie v pokojnej časti obce


Ilustračná snímka, zdroj: liptovskeklacany.sk


Rodiny s deťmi v Liptovských Kľačanoch dostanú tento rok nové ihrisko. Doterajšie má podľa starostu Jána Hollého málo prvkov a je situované v rušnej lokalite. Samospráva preto plánuje nové ihrisko postaviť v pokojnej časti obce.


Peniaze na výstavbu našetrili. „Na konci minulého funkčného obdobia sme ušetrili finančné prostriedky, aby sme v prvých rokoch nového obdobia nestagnovali. Chceme vybudovať nové detské ihrisko, lebo to, ktoré v obci máme, už má svoje roky. Navyše má len štyri prvky. Je veľmi jednoduché a tiež je inštalované v nie veľmi vhodnom prostredí. Chceme ho dať na vlastný pozemok do pokojného prostredia obce mimo cestnej premávky,“ povedal pre TASR starosta.       

Vedenie obce tento rok plánuje spustiť aj prípravné práce na vybudovanie multifunkčného ihriska, ktoré v Liptovských Kľačanoch dlhodobo chýba. „Tieto aktivity dokážeme kryť prevažne z vlastných zdrojov, ktoré sme ušetrili. Pokiaľ by však vyšli výzvy, pochopiteľne, budeme na tieto aktivity žiadať peniaze z výziev,“ skonštatoval Hollý.       

Na miestnom cintoríne tiež dostavajú chodník a dokončia oplotenie, čím ukončia jeho revitalizáciu. „Odhadujem, že všetky tieto náklady by mohli dokopy predstavovať sumu okolo 50 000 eur,“ dodal.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.07.2016
Obyvatelia petíciou bojujú proti výstavbe detského ihriska v centre mesta
Obyvatelia Šale petíciou bojujú proti výstavbe detského ihriska v centrálnej mestskej zóne. Okrem obáv z možného hluku uviedli aj kuriózny dôvod, prečo by v lokalite nemalo vzniknúť detské ihrisko. V blízkosti plánovaného ihriska vraj žije kolónia hlodavcov, ktorá by mohla znečistiť pieskovisko.
viac
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
06.05.2018
Do obnovy ihriska v parku investuje mesto Fiľakovo s partnermi 22-tis. eur
Celkovo 22-tis. eur investuje samospráva Fiľakova v Lučeneckom okrese do obnovy detského ihriska v tamojšom mestskom parku. V rámci rekonštrukcie bude jeho vybavenie kompletne nahradené novými prvkami. S prácami chce mesto začať v letných mesiacoch, dokončenie projektu plánuje do augusta.
viac
06.01.2019
Senica začína realizovať projekt revitalizácie, aký sa v meste ešte nerobil
Mesto Senica odovzdalo v piatok (4. 1.) stavenisko zhotoviteľovi stavby firme Hílek a spol. Senica, ktorá v pondelok 7. januára začne s revitalizáciou vnútroblokov na ulici S. Jurkoviča v mestskej časti Sotina. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %