Utorok 26.03.2019
Dnes má meniny 
Emanuel
°C
17.12.2018 04:50

Nocľaháreň pre núdznych otvorili v Dome kultúry


Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván


Päť klientov využilo v noci na sobotu 15. decembra možnosť prespať v Seredi v nocľahárni pre ľudí bez domova. Mesto ju v ten deň otvorilo v priestoroch Domu kultúry a bude ju prevádzkovať vo vlastnej réžii až do 15. marca. Nocľaháreň má kapacitu 12 osôb.


"Poplatok za noc je 0, 80 centov a klienti majú zabezpečenú teplú polievku, kávu alebo čaj," informovala Silvia Adamčíková z organizačného oddelenia na mestskom úrade. Klienti  majú  možnosť vykonať tam osobnú hygienu aj oprať si oblečenie. Prevádzka nocľahárne je denne od 19. hodiny do 7. hodiny nasledujúceho dňa. Počas prevádzkových hodín je zabezpečený dozor.       

Sereď od vlaňajška prevádzkuje nocľaháreň sama, keď skončila spoluprácu s Trnavskou arcidiecéznou charitou, ktorá sa o bezdomovcov starala nepretržite počas roka v prenajatých priestoroch od mesta. Mesto však malo podľa primátora Martina Tomčányho inú predstavu o fungovaní a tak dalo charite výpoveď. Nocľaháreň i ďalšie služby pre núdznych pomáhali totiž nielen Sereďanom, ale priťahovali najmä ľudí nielen z blízkeho, ale i zo širokého okolia. Vlani v zime otvorila samospráva príležitosť prečkať chladné noci v rovnakých priestoroch ako pôsobila charita - v objekte bývalej školy na Garbiarskej ulici. Teraz v Dome kultúry poskytlo mesto bývalý správcovský byt, ktorý má samostatný vchod.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2016
Kultúrne leto v Ružinove začne už túto nedeľu
Vystúpením speváckeho zboru Cantus pred Domom kultúry Ružinov začne v nedeľu 3. júla 2016 Kultúrne leto v Ružinove.
viac
02.11.2016
Obyvatelia Holíča môžu v ankete rozhodnúť o osude domu kultúry
Mesto Holíč oslovilo svojich občanov s anketou na tému miestneho domu kultúry (DK) a jeho ďalšieho osudu. Obyvatelia môžu v priebehu novembra v dotazníku uviesť, ktorá z troch ponúknutých možností je pre nich najprijateľnejšia.
viac
19.10.2017
Nocľaháreň pre núdznych v Seredi končí
Trnavská arcidiecézna charita (TaRCh) i združenie STORM, ktorí sa venujú ľuďom v núdzi, bezdomovcom a ďalším ohrozeným skupinám v Seredi, dostali od mesta výpoveď z priestorov. Obe organizácie mali zázemie v budove bývalej školy na Garbiarskej ulici, ktorú ide radnica prenajať.
viac
02.03.2018
Handlovská samospráva dáva do pozornosti službu nocľahárne pre ľudí bez domova
Zachrániť tých čo nechcú byť zachránení je ťažké. Nocľaháreň v mestskej neziskovej organizácii Jazmín v Handlovej funguje od novembra 2017 ako prevencia, aby ľudia bez prístrešia mali kde prespať v zimnom období. V Handlovej sa osvedčila.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.36 %