Štvrtok 27.06.2019
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
17.12.2018 04:50

Nocľaháreň pre núdznych otvorili v Dome kultúry


Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván


Päť klientov využilo v noci na sobotu 15. decembra možnosť prespať v Seredi v nocľahárni pre ľudí bez domova. Mesto ju v ten deň otvorilo v priestoroch Domu kultúry a bude ju prevádzkovať vo vlastnej réžii až do 15. marca. Nocľaháreň má kapacitu 12 osôb.


"Poplatok za noc je 0, 80 centov a klienti majú zabezpečenú teplú polievku, kávu alebo čaj," informovala Silvia Adamčíková z organizačného oddelenia na mestskom úrade. Klienti  majú  možnosť vykonať tam osobnú hygienu aj oprať si oblečenie. Prevádzka nocľahárne je denne od 19. hodiny do 7. hodiny nasledujúceho dňa. Počas prevádzkových hodín je zabezpečený dozor.       

Sereď od vlaňajška prevádzkuje nocľaháreň sama, keď skončila spoluprácu s Trnavskou arcidiecéznou charitou, ktorá sa o bezdomovcov starala nepretržite počas roka v prenajatých priestoroch od mesta. Mesto však malo podľa primátora Martina Tomčányho inú predstavu o fungovaní a tak dalo charite výpoveď. Nocľaháreň i ďalšie služby pre núdznych pomáhali totiž nielen Sereďanom, ale priťahovali najmä ľudí nielen z blízkeho, ale i zo širokého okolia. Vlani v zime otvorila samospráva príležitosť prečkať chladné noci v rovnakých priestoroch ako pôsobila charita - v objekte bývalej školy na Garbiarskej ulici. Teraz v Dome kultúry poskytlo mesto bývalý správcovský byt, ktorý má samostatný vchod.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2016
Kultúrne leto v Ružinove začne už túto nedeľu
Vystúpením speváckeho zboru Cantus pred Domom kultúry Ružinov začne v nedeľu 3. júla 2016 Kultúrne leto v Ružinove.
viac
19.10.2017
Nocľaháreň pre núdznych v Seredi končí
Trnavská arcidiecézna charita (TaRCh) i združenie STORM, ktorí sa venujú ľuďom v núdzi, bezdomovcom a ďalším ohrozeným skupinám v Seredi, dostali od mesta výpoveď z priestorov. Obe organizácie mali zázemie v budove bývalej školy na Garbiarskej ulici, ktorú ide radnica prenajať.
viac
03.11.2017
Bratislava organizuje verejnú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova
S prichádzajúcimi zimnými mesiacmi sa hlavné mesto rozhodlo zorganizovať verejnú zbierku teplého šatstva a oblečenia na pomoc ľuďom bez domova, ktorá trvá do pondelka 20. 11. 2017.
viac
28.12.2018
Bezdomovci môžu v nocľahárni zostať na Nový rok aj cez deň a zadarmo
V Banskej Bystrici žije do 300 bezdomovcov a magistrát v spolupráci s Územným spolkom Slovenského Červeného kríža (ÚzS SČK) sa im snaží pomôcť aj počas sviatočných, zimných dní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %