Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
6°C Bratislava
14.03.2018 12:33

Noc s Andersenom v Mestskej knižnici


Pozvánka - plagát


Po ročnej prestávke sa Mestská knižnica vo Fiľakove znovu zapojí do celoslovenského podujatia „Noc s Andersenom“. Hlavná myšlienka tejto udalosti pochádza z Čiech, kde ju organizujú už od roku 2000.


 V dnešnej dobe digitalizácie, kedy klasické knižky a čítanie podliehajú veľkej konkurencii, sa pracovníci knižníc pokúšajú zaujať aj tých najmenších. Cieľom tejto akcie je, aby deti zavítali do knižnice a získali tam zážitky, vďaka ktorým sa sem rady aj v budúcnosti vrátia. Špecifikom fiľakovskej verzie je, že prebehne na dvakrát. Pre deti s materinským jazykom maďarským 16. marca, kým pre deti s materinským jazykom slovenským 23. marca.

Knihovníčky sa záujem detičiek budú snažiť vzbudiť zážitkovou metódou, a to čítaním rozprávok v detskom kútiku, tvorivými dielňami, detskými piesňami či napínavým kvízom, vďaka ktorému si tí najšikovnejší budú mať možnosť vybojovať pekné darčeky. Nakoniec však nik neodíde s prázdnymi rukami. Nám ostáva len dúfať, že snaha padne na úrodnú pôdu a s malými návštevníkmi sa v knižnici znovu stretneme!

Autor: (ts-hmf)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.11.2017
Prednáška Pavla Dvořáka s názvom Turci na Slovensku
Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo na november ďalšie literárne podujatie v rámci projektu „Do knižnice nielen pre vedomosti!“.
viac
17.12.2017
Adventné podujatie s pracovníkmi Domu tradícií v Budapešti
Ďalšie podujatie Hradného múzea zo série pre deti a mládež „Do knižnice nielen pre vedomosti!“, sa tentokrát zameria na uchovávanie a priblíženie ľudovej hudby a zvykov našich predkov.
viac
14.05.2018
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove sa tohto roku už po jedenástykrát zapája do celoeurópskej iniciatívy Noc múzeí a galérií, v rámci ktorej sa záujemcovia, podobne ako v predchádzajúcich rokoch, opäť majú na čo tešiť. Podujatie, ktoré sa uskutoční 19. mája 2018, bude prebiehať na troch miestach.
viac
10.01.2019
Čitateľská beseda so spisovateľom a novinárom Arpádom Soltészom
Hosťom čitateľskej besedy Hradného múzea vo Fiľakove bude dlhoročný novinár a politický komentátor Arpád Soltész, ktorý ako investigatívny žurnalista pracoval pre redakcie viacerých slovenských periodík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %