Piatok 23.03.2018
Dnes má meniny 
Adrián
-3.4°C Bratislava
14.03.2018 12:33

Noc s Andersenom v Mestskej knižnici


Pozvánka - plagát


Po ročnej prestávke sa Mestská knižnica vo Fiľakove znovu zapojí do celoslovenského podujatia „Noc s Andersenom“. Hlavná myšlienka tejto udalosti pochádza z Čiech, kde ju organizujú už od roku 2000.


 V dnešnej dobe digitalizácie, kedy klasické knižky a čítanie podliehajú veľkej konkurencii, sa pracovníci knižníc pokúšajú zaujať aj tých najmenších. Cieľom tejto akcie je, aby deti zavítali do knižnice a získali tam zážitky, vďaka ktorým sa sem rady aj v budúcnosti vrátia. Špecifikom fiľakovskej verzie je, že prebehne na dvakrát. Pre deti s materinským jazykom maďarským 16. marca, kým pre deti s materinským jazykom slovenským 23. marca.

Knihovníčky sa záujem detičiek budú snažiť vzbudiť zážitkovou metódou, a to čítaním rozprávok v detskom kútiku, tvorivými dielňami, detskými piesňami či napínavým kvízom, vďaka ktorému si tí najšikovnejší budú mať možnosť vybojovať pekné darčeky. Nakoniec však nik neodíde s prázdnymi rukami. Nám ostáva len dúfať, že snaha padne na úrodnú pôdu a s malými návštevníkmi sa v knižnici znovu stretneme!

Autor: (ts-hmf)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Vývoz odpadu – ako bude prebiehať v mestách počas veľkonočných sviatkov?
Veľkonočné sviatky sú tu onedlho a pravdepodobne si už mnoho z vás zveľaďuje a upratuje svoju domácnosť. S tým súvisí aj zbavovanie sa bežného zmesového komunálneho odpadu či odpadu, ktorý patrí do triedeného zberu.
viac
04.01.2017
Na Troch kráľov bude arktická zima
Meteorológovia očakávajú na Troch kráľov (6. 1.) prvý arktický deň tejto zimy. Teploty cez deň klesnú na mínus deväť až mínus 15 stupňov Celzia, na juhu západného a stredného Slovenska na mínus štyri až mínus osem stupňov Celzia.
viac
13.11.2017
Prednáška Pavla Dvořáka s názvom Turci na Slovensku
Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo na november ďalšie literárne podujatie v rámci projektu „Do knižnice nielen pre vedomosti!“.
viac
17.12.2017
Adventné podujatie s pracovníkmi Domu tradícií v Budapešti
Ďalšie podujatie Hradného múzea zo série pre deti a mládež „Do knižnice nielen pre vedomosti!“, sa tentokrát zameria na uchovávanie a priblíženie ľudovej hudby a zvykov našich predkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.35 %