Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
18.11.2018 07:50

Noc divadiel sa po prvý raz uskutočnila aj v Trebišove


Ruská dráma Vasilija Sigareva Vĺčik pre dospelých v naštudovaní divadla AmfiTeatro pri CVČ v Trebišove v podkroví andrássyovského kaštieľa počas Noci divadiel 2018  v Trebišove 17. novembra 2018. FOTO TASR - Roman Hanc.


Noc divadiel sa po prvý raz konala aj v Trebišove. Podľa hlavného organizátora Lukáša Pavlikovského z občianskeho združenia Š.um, si Trebišov toto podujatie zaslúži, keďže v meste pôsobí viacero divadiel a konajú sa tu aj divadelné festivaly.


Program v rámci celoeurópskeho podujatia sa v Trebišove začal už v piatok (16. 11.) bábkovým predstavením v priestoroch Zemplínskej knižnice. „Snažili sme sa nájsť predstavenia, aktivity aj podujatia pre všetky vekové kategórie. Mali sme tu bábkové divadlo pre malé deti aj inscenáciu, ktorá bola úplným protipólom - drámu pre dospelých,“ povedal s tým, že išlo o naštudovanie divadla AmfiTeatro pri Centre voľného času v Trebišove.       

Súčasťou sobotňajšieho (17. 11.) večera bola aj interaktívna výstava divadelného osvetlenia. Ako pripomenul, spolu s ďalšou organizátorkou Editou Treščákovou z občianskeho združenia Š.um v inscenáciách detských divadelných súborov radi pracujú so svetlom. „Obaja radi používame netradičné svietenia, hráme sa s tieňmi, farbami tak, ako ľudia v tomto meste možno nie sú zvyknutí. Práve túto našu hru sme chceli zužitkovať v tejto výstave,“ vysvetlil. Dodal, že návštevníkom chceli ukázať, že divadlo so svetlom si možno urobiť aj doma.       

Do Noci divadiel 2018 v Trebišove sa zapojilo aj najaktívnejšia a najstaršie divadlo v meste - Divadlo G Trebišov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2015
Prievidza prerozdelí viac ako 80-tisíc eur na podporu športu v regióne
Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít pri MsZ v Prievidzi na svojom prvom zasadnutí odporučila udeliť dotácie na celoročnú činnosť štrnástim športovým klubom.
viac
02.01.2017
Slováci chcú v novom roku viac zdravia a viac času s rodinou
Slováci si prajú v novom roku 2017 najmä viac zdravia a viac času stráveného s rodinou. Vyplýva to z telefonického prieskumu o novoročných predsavzatiach, ktorý zrealizovala spoločnosť eCall Slovakia na reprezentatívnej vzorke 1214 respondentov.
viac
14.03.2018
Karpatská nadácia podporila šesť projektov na východnom Slovensku
Karpatská nadácia (KN) v Košiciach v utorok podporila z grantového programu Spoločne pre región podporených ďalších šesť projektov, ktoré vylepšia životné prostredie a umožnia deťom a mládeži v Košickom a Prešovskom kraji plnohodnotne a bezpečne tráviť voľný čas.
viac
28.09.2018
Obyvatelia mesta môžu športovať v novom fitparku
Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %