Sobota 15.12.2018
Dnes má meniny 
Ivica
0°C Bratislava
18.11.2018 07:50

Noc divadiel sa po prvý raz uskutočnila aj v Trebišove


Ruská dráma Vasilija Sigareva Vĺčik pre dospelých v naštudovaní divadla AmfiTeatro pri CVČ v Trebišove v podkroví andrássyovského kaštieľa počas Noci divadiel 2018  v Trebišove 17. novembra 2018. FOTO TASR - Roman Hanc.


Noc divadiel sa po prvý raz konala aj v Trebišove. Podľa hlavného organizátora Lukáša Pavlikovského z občianskeho združenia Š.um, si Trebišov toto podujatie zaslúži, keďže v meste pôsobí viacero divadiel a konajú sa tu aj divadelné festivaly.


Program v rámci celoeurópskeho podujatia sa v Trebišove začal už v piatok (16. 11.) bábkovým predstavením v priestoroch Zemplínskej knižnice. „Snažili sme sa nájsť predstavenia, aktivity aj podujatia pre všetky vekové kategórie. Mali sme tu bábkové divadlo pre malé deti aj inscenáciu, ktorá bola úplným protipólom - drámu pre dospelých,“ povedal s tým, že išlo o naštudovanie divadla AmfiTeatro pri Centre voľného času v Trebišove.       

Súčasťou sobotňajšieho (17. 11.) večera bola aj interaktívna výstava divadelného osvetlenia. Ako pripomenul, spolu s ďalšou organizátorkou Editou Treščákovou z občianskeho združenia Š.um v inscenáciách detských divadelných súborov radi pracujú so svetlom. „Obaja radi používame netradičné svietenia, hráme sa s tieňmi, farbami tak, ako ľudia v tomto meste možno nie sú zvyknutí. Práve túto našu hru sme chceli zužitkovať v tejto výstave,“ vysvetlil. Dodal, že návštevníkom chceli ukázať, že divadlo so svetlom si možno urobiť aj doma.       

Do Noci divadiel 2018 v Trebišove sa zapojilo aj najaktívnejšia a najstaršie divadlo v meste - Divadlo G Trebišov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2016
Prázdniny bez nudy
V utorok 16. augusta sa na diakovskej Colnici uskutočnil už siedmy ročník obľúbeného podujatia Prázdniny bez nudy, ktorého organizátormi sú Miestny odbor Matice slovenskej v Diakovej a Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.
viac
10.09.2016
Víkend plný športu pre všetkých
Oslava športu, zdravého životného štýlu a prezentácia rôznych druhov športových aktivít. To všetko prinesie druhý ročník podujatia Bratislava, športujúce mesto, ktoré privíta športových nadšencov druhý septembrový víkend a to pod holým nebom v Sade Janka Kráľa.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
12.08.2018
Zelená plocha v centre mesta Trebišov prešla rozsiahlou revitalizáciou
Mesto Trebišov už má obnovenú zelenú plochu v centre mesta. Rozsiahla zmena má motivovať obyvateľov k vyhľadávaniu a využívaniu tohto priestoru na aktívny oddych.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %