Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
06.05.2018 07:00

NKN vyhlásila grantový program Aby ľudia ľuďom pomáhali


Nitrianska komunitná nadácia - logo


Nitrianska komunitná nadácia (NKN) zverejnila grantovú výzvu, v rámci ktorej môžu neziskové organizácie, združenia a ďalšie mimovládne organizácie získať grant v maximálnej výške 4000 eur.


Cieľom programu s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali je posilnenie programov mimovládnych organizácii, ich podpora, rozvoj a vzdelávanie pracovníkov.

Pridelené dotácie by mali podľa NKN zabezpečiť žiadateľom rozvoj ich programov. Zároveň majú slúžiť na posilnenie kapacít mimovládnych organizácií pomocou lepšieho materiálneho zabezpečenia či vzdelávaním pracovníkov. „Grant nie je určený na zaistenie krátkodobých aktivít, ale zaručuje dlhodobý systém rozvoja organizácie,“ pripomína sa vo výzve, ktorú zverejnila NKN.       

Ako sa v nej ďalej uvádza, grant nezíska projekt, ktorý je zameraný na jednotlivca, na podporu politických a náboženských aktivít či na podnikateľské aktivity. Termín uzávierky je 15. júna. Slávnostné vyhlásenie výsledkov grantovej výzvy Aby ľudia ľuďom pomáhali je naplánované na júl.             

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
03.06.2016
Festival chutí ponúkne jahodové dezerty, ale aj jahodové pivo
Festival chutí Nitrianskeho kraja oživí Svätoplukovo námestie a nitriansku pešiu zónu v sobotu 4. júna.
viac
09.06.2016
Pozvánka na Tréning koordinátorov komunít priateľských deťom a mladým ľuďom
Nadácia pre deti Slovenska na základe zisťovania potrieb detí a mladých ľudí naštartovala program Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom.
viac
01.08.2016
Nitra chce zabezpečiť MHD vlastným dopravným podnikom
Mesto Nitra sa rozhodlo vytvoriť vlastný dopravný podnik, ktorý bude zabezpečovať výkony mestskej autobusovej dopravy v Nitre. Zámer vytvorenia vlastného dopravného podniku s možnosťou kapitálového vstupu prepravcu schválili mestskí poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %