Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-5°C Bratislava
04.02.2018 07:43

Nemocnica v Leviciach obnovila prístrojovú techniku za vyše 280-tis.eur


Ilustračná snímka.


Levická nemocnica obnovila prístrojovú techniku na viacerých svojich oddeleniach. Investícia za viac ako 280.000 eur by mala zabezpečiť pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť priamo v ich regióne.


      Nová technika pribudla na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, rádiologickom oddelení a na operačných sálach.      

 „Moderné medicínske prístroje doplnili technické vybavenie týchto oddelení a vymenili zastarané zariadenia, ktoré nevyhovovali dnešným nárokom,“ skonštatovala Alžbeta Sivá, hovorkyňa skupiny Agel, ktorej súčasťou je Nemocnica Levice.      

 Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny získalo centrálny monitorovací systém. Lekári začali využívať i nový prenosný USG prístroj v štandardnej konfigurácii, ktorý slúži na vyšetrenie pri lôžku. „USG prístroj prispeje aj k rozšíreniu spektra vyšetrení na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Pacienti nemusia byť prevážaní na odborné pracoviská za účelom vyšetrení, ktoré je už možné vykonávať na USG prístroji priamo na oddelení. V budúcnosti plánujeme s týmto prístrojom rozšíriť druhy vykonávaných anestéziologických výkonov,“ povedal Igor Slabak, primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.       

Nový sonografický prístroj získalo rádiologické oddelenie nemocnice. Flexibilné zariadenie poskytuje rýchlejšie možnosti diagnostiky, lekári vďaka novému USG prístroju budú môcť vykonávať omnoho širšiu škálu vyšetrení. Zdravotnícke zariadenie investovalo aj do odkúpenia laparoskopickej veže, ktorá sa dennodenne využíva v miniinvazívnej chirurgii a ktorú doteraz malo len v prenájme.       

Agel SK prevádzkuje nemocnicu v Leviciach od 15. septembra minulého roka. Vstup spoločnosti do Nemocnice s poliklinikou Levice odsúhlasili poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí schválili prenájom nemocnice na 20 rokov. Spoločnosť označila za svoju prioritu stabilizovať personálnu situáciu a spustiť nový dlhodobý investičný program s cieľom modernizácie a rozvoja nemocnice. Celková suma, ktorá by mala byť preinvestovaná do levickej nemocnice, bude takmer 8,3 milióna eur. V súčasnosti nemocnica zamestnáva približne 600 zamestnancov. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160.000 obyvateľov, čo ju zaraďuje k najväčším nemocniciam v Nitrianskom kraji.       

 

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2017
Mesto Levice získalo grant na obnovu historickej promenády
Mesto Levice úspešne získalo finančný  grant vo výške 2199,00 € vo štvrtom ročníku zamestnaneckého grantového programu Ukážte sa v dobrom svetle 2017, ktorý vyhlásila Nadácia Pontis v rámci Nadačného fondu Slovenských elektrární a. s..
viac
19.12.2017
Čadca bude v roku 2018 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom
Mesto Čadca bude v roku 2018 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom na úrovni 20,76 milióna eur, ktorý na poslednom zasadnutí (14. 12.) schválili poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ).
viac
15.04.2018
Mesto Levice prefinancuje tohtoročné veľké investície úverom
Mesto Levice si zoberie úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie najväčších tohtoročných investičných akcií. K nim bude patriť výstavba dvoch veľkých parkovísk na sídlisku Rybníky 5 a Vinohrady, rekonštrukcie vybraných chodníkov i osvetlenie priechodov pre chodcov.
viac
27.11.2018
Mesto chce pokračovať v revitalizácii historickej promenády
Mesto Levice plánuje pokračovať v projekte obnovy historickej promenády vedúcej z centra mesta popri cintoríne na levickú kalváriu. Projekt vznikol na podnet Levického okrášľovacieho spolku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %