Sobota 21.09.2019
Dnes má meniny 
Matúš
°C
30.05.2019 11:35

Nemám záujem, aby moje meno ani ZMOS boli zneužívané na politické účely


Branislav Tréger, predseda Združenia miest a obcí Slovenska


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger odmieta účelovo spracovaný rozhovor, ktorý bol publikovaný na internetovej stránke Denníka N.


Redaktor Denník N Daniel Vražda oslovil novozvoleného predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera s požiadavkou na rozhovor v súvislosti s výsledkami snemu ZMOS. „Požiadavku na rozhovor som akceptoval a s dávkou dôvery som od pána redaktora nežiadal autorizáciu prepisu,“ zdôrazňuje Branislav Tréger. 

Rozhovor miestami ponúka svojskú a účelovú interpretáciu od čoho sa predseda ZMOS dištancuje. „Nemám záujem, aby moje meno ani organizácia, ktorú reprezentujem boli zneužívané na politické účely. ZMOS má jasné priority a vo svojej činnosti sa orientuje na presadzovanie oprávnených požiadaviek miest a obcí. Toto je pre nás kľúčové. Nie sme politický aktér, ale chceme naďalej zostať relevantný sociálny partner,“ uzatvára predseda ZMOS Branislav Tréger.

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2016
Silná samospráva – pilier stabilnej spoločnosti
V bratislavskej Inchebe dnes o 13. hodine začal 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
10.01.2017
V stredu 18. januára 2017 zasadne Predsedníctvo ZMOS
Bratislava – 10. januára 2017 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal na stredu 18. januára 2017 v poradí 8. rokovanie Predsedníctva ZMOS.
viac
13.01.2018
ZMOS začal už v ére národných výborov, radil všetkým vládam SR
Od založenia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v marci 1990 prešla samospráva obrovským vývojom. Keď ZMOS vznikal, v dnešnej podobe ani neexistovala, život v obciach riadili národné výbory, ktoré len kooptovali takú časť nových ľudí, aby v nich nemali väčšinu komunisti.
viac
23.05.2018
Samosprávy treba odbremeniť od zbytočných povinností
Toho, čo sa nám podarilo, nebolo málo a toho, čo nás čaká, bude veľa. Na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorý sa v stredu a vo štvrtok (24.5.) koná v Bratislave, to v hodnotiacej správe uviedol predseda združenia Michal Sýkora.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %