Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
7°C Bratislava
02.10.2018 11:05

Na zasadnutí zahraničnej sekcie ZMOS sa zúčastnili moldavskí primátori


Spoločná snímka.


Hostí sa zaujímali najmä o fungovanie priemyselných parkov a ich prínos pre miestny hospodársky rozvoj.


Na nedávnom zasadnutí sekcie medzinárodných vzťahov Rady ZMOS v Bratislave privítal predseda sekcie a starosta MČ Košice-Juh Jaroslav Hlinka a výkonný podpredseda ZMOS, Milan Muška, šiestich primátorov z Moldavska, ktorí navštívili ZMOS v rámci študijnej návštevy organizovanej z podporného nástroja CETIR programu SlovakAid (Program Oficiálne rozvojovej pomoci SR). Moldavskí primátori sa zaujímali najmä o fungovanie priemyselných parkov a ich prínos pre miestny hospodársky rozvoj a obec samotnú.

Rokovanie sekcie pokračovalo podľa pripraveného programu diskusiou k záverom vyplývajúcich pre sekciu z uznesenia májového snemu. Sekcia prediskutovala možné návrhy na riešenia v oblasti európskych investičných a štrukturálnych fondov v nadväznosti na budúci operačný program cieľa Európska územná spolupráca - programy cezhraničnej a nadnárodnej spolupráce a partnerskej spolupráci miest a obcí so samosprávami z Ukrajiny a západného Balkánu v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci SR.

Ďalej prerokovala aktuálny témy ako napr.: informačné dni Granty pre samosprávu, nadchádzajúce plenárne zasadnutie Európskeho výboru regiónov a Kongresu miestnych a regionálnych samospráv pri Rade Európy a slovensko-ruskú spoluprácu. Sekcia sa venovala aj výstupom z prieskumu cezhraničnej spolupráce realizovaného v rámci národného projektu ZMOS „Modernizácia miestnej územnej samosprávy“, ktoré prezentoval hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

V tomto zložení sa sekcia stretla poslednýkrát vzhľadom na končiace sa volebné obdobie 2014 - 2018. Najbližšie zasadnutie sekcie medzinárodných vzťahov v novom zložení sa uskutoční v prvej polovici budúceho roka, po prvom zasadnutí Rady ZMOS.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
06.10.2016
Branislav Grimm: Treba riešiť nedostatočné financovanie preneseného výkonu
Mgr. Branislav Grimm je primátorom Senice a zároveň predsedom sekcie školstva, kultúry a športu Rady ZMOS. V rozhovore nám priblížil aktivity odbornej činnosti aj svoje názory na rôzne aspekty samosprávy.
viac
27.03.2017
Mesto začína odstraňovať nelegálne bilbordy z bratislavských parkov
Viac ako 30 reklamných plôch zmizne z parkov a verejných priestranstiev Bratislavy. Hlavné mesto v spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR) vytypovali desiatky reklamných zariadení v Ružinove, v Novom meste, Karlovej Vsi a v Starom Meste, ktoré postupne odstránia.
viac
15.11.2017
Poslanci schválili odpredaj pozemkov významnému investorovi
Mestské zastupiteľstvo v Detve v utorok 14. novembra 2017 schválilo odpredaj pozemkov na ploche Priemyselného parku Detva – Trstená pre investora Punch Precision Detva, s. r. o..
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %