Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
02.10.2018 11:05

Na zasadnutí zahraničnej sekcie ZMOS sa zúčastnili moldavskí primátori


Spoločná snímka.


Hostí sa zaujímali najmä o fungovanie priemyselných parkov a ich prínos pre miestny hospodársky rozvoj.


Na nedávnom zasadnutí sekcie medzinárodných vzťahov Rady ZMOS v Bratislave privítal predseda sekcie a starosta MČ Košice-Juh Jaroslav Hlinka a výkonný podpredseda ZMOS, Milan Muška, šiestich primátorov z Moldavska, ktorí navštívili ZMOS v rámci študijnej návštevy organizovanej z podporného nástroja CETIR programu SlovakAid (Program Oficiálne rozvojovej pomoci SR). Moldavskí primátori sa zaujímali najmä o fungovanie priemyselných parkov a ich prínos pre miestny hospodársky rozvoj a obec samotnú.

Rokovanie sekcie pokračovalo podľa pripraveného programu diskusiou k záverom vyplývajúcich pre sekciu z uznesenia májového snemu. Sekcia prediskutovala možné návrhy na riešenia v oblasti európskych investičných a štrukturálnych fondov v nadväznosti na budúci operačný program cieľa Európska územná spolupráca - programy cezhraničnej a nadnárodnej spolupráce a partnerskej spolupráci miest a obcí so samosprávami z Ukrajiny a západného Balkánu v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci SR.

Ďalej prerokovala aktuálny témy ako napr.: informačné dni Granty pre samosprávu, nadchádzajúce plenárne zasadnutie Európskeho výboru regiónov a Kongresu miestnych a regionálnych samospráv pri Rade Európy a slovensko-ruskú spoluprácu. Sekcia sa venovala aj výstupom z prieskumu cezhraničnej spolupráce realizovaného v rámci národného projektu ZMOS „Modernizácia miestnej územnej samosprávy“, ktoré prezentoval hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

V tomto zložení sa sekcia stretla poslednýkrát vzhľadom na končiace sa volebné obdobie 2014 - 2018. Najbližšie zasadnutie sekcie medzinárodných vzťahov v novom zložení sa uskutoční v prvej polovici budúceho roka, po prvom zasadnutí Rady ZMOS.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2016
Silná samospráva – pilier stabilnej spoločnosti
V bratislavskej Inchebe dnes o 13. hodine začal 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
06.10.2016
Branislav Grimm: Treba riešiť nedostatočné financovanie preneseného výkonu
Mgr. Branislav Grimm je primátorom Senice a zároveň predsedom sekcie školstva, kultúry a športu Rady ZMOS. V rozhovore nám priblížil aktivity odbornej činnosti aj svoje názory na rôzne aspekty samosprávy.
viac
10.01.2017
V stredu 18. januára 2017 zasadne Predsedníctvo ZMOS
Bratislava – 10. januára 2017 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal na stredu 18. januára 2017 v poradí 8. rokovanie Predsedníctva ZMOS.
viac
03.04.2019
Kto sa podieľa na rozvoji samosprávy
Starostovia a primátori, ktorí boli v jesenných komunálnych voľbách zvolení minimálne tretí krát sa v prieskume Združenia miest a obcí Slovenska vyjadrili k tomu, kto sa podľa nich najvýraznejšie podieľa na rozvoji samospráv. Tiež odpovedali na to, či by išli opätovne do komunálnych volieb.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %