Pondelok 18.02.2019
Dnes má meniny 
Jaromír
0°C Bratislava
24.09.2018 06:25

Na stretnutí v Podkylave sa starostovia zabávali, no najmä diskutovali


Starostovia ZMO, región JE Jaslovské Bohunice opäť preukázali spolupatričnosť k združeniu a stretli sa na tradičnom – jesennom podujatí v Agropenzióne Adam na myjavských kopanicich dňa 5. 9. 2018, aby oslávili prijatia „svojho“ zákona o obecnom zriadení.


Začiatkom septembra sa dovedna 66 starostov ZMO, región JE Jaslovské Bohunice v stretlo opäť (ako je už tradíciou) v Agropenzióne Adam v rázovitej kopaničiarskej obci Podkylave, aby si pripomenuli výročie prijatia Zákona o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb (6. 9. 1990).


Počasie bolo slnečné, nálada vynikajúca a diskusie už poznačené komunálnymi voľbami, keďže sa blížil termín uzavretia kandidátok do komunálnych volieb 2018. Účasť však negatívne ovplyvnili záplavy, v regióne totiž v týchto dňoch „mátali“ prívalové dažde a viacerí starostovia akútne museli riešiť situáciu, prípadne prišli len na chvíľočku.

Cyklistický peletón z „rodných obcí“ až na Podkylavu tvorili starostovia (zľava) Miro Macko – Malženice; Roman Súkeník – Zemianske Sady; Martin Červenka – Ratkovce; Slavo Pocisk – Jablonec; Vlado Púčik – Ružindol.

Program bol rovnaký ako v predchádzajúcich rokoch: cyklistický peletón, ku ktorému sa postupne pridávali starostovia z Jablonca, Ružindola, Malženíc, Zemianskych Sadov, Ratkoviec, Košece... Ale aj tradičný tenisový a bedmintonový turnaj, plávanie či prechádzky po okolitých kopaniciach.

Varilo sa tiež naplno: poďakovanie patrí družstvám „maďarskej menšiny“, ktoré varili pikantný paprčkový perkelt, zástupcom Mikroregiónu nad Holeškou, ponúkajúcich španielsku paelu, reprezentantom Mikroregiónu 11 Plus , ktorí grilovali a prsty sme si oblizovali aj po grilovaných kolenách z ponuky zástupcov MAS Naše Jadro. K tomu sme pridali kopec chutných koláčikových kalórií, dobrej nálady, no i rád, ako v postupovať v kampani pred komunálnymi voľbami 2018.

Partia starostov „od maďarov“ navarila vynikajúci paprčkový guláš (samozrejme „čipoš“), ktorý bol pre mnohých novinkou, a že chutil dokazuje prázdny kotlík.

Predebatovali sa však aj témy, ako riešiť situáciu s triedeným odpadom, záplavami i ako včas dokončiť investičné akcie napriek komplikáciám a veľa ďalších problémov, ktoré komplikujú život samosprávy (hoci sa občanom, nepoznajúcim legislatívu, zdajú banálne).

Skrátka, bol to deň, ktorý síce naoko vyzeral relaxačne, ale bol naplnený prácou a pracovnými témami.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a podporili dobré vzťahy v ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.

Obecné noviny č. 37-38/2018

Autor: Andrea BRIESTENSKÁ, vedúca Kancelárie ZMO, región JE Jaslovské Bohunice


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2016
Štvrťstoročie práce v prospech samosprávy i ľudí v regióne
Združenie miest a obcí, región JE Jaslovské Bohunice oslávilo 1. apríla v Divadle Jána Palárika v Trnave 25 rokov svojej aktívnej činnosti.
viac
05.06.2017
Starostovia na jubilejnom 5. ročníku Behu Gáňom
Starostovia Združenia miest a obcí, región JE Jaslovské Bohunice sa už po druhý krát sa zúčastnili na podujatí Beh Gáňom.
viac
25.12.2017
Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce
V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.
viac
23.06.2018
Na štarte podujatia ŠtefánikTrail ani tentoraz nechýbala starostovská štafeta
Ďalší ročník bežeckého podujatia so štartom pri Mohyle M. R. Štefánika na Bradle a s cieľom pri soche M. R. Štefánika v Bratislave sa uskutočnil 8. a 9. júna – silná búrka a vietor však nedovolili účastníkom dobehnúť do cieľa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %