Pondelok 16.07.2018
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
17°C Bratislava
15.09.2017 06:09

Na sídlisku Sever vymenia problémový most


Snímak: (FB/Mesto Kežmarok).


V Kežmarku na sídlisku Sever vymenia most, ktorý v meste spôsoboval problémy najmä pri povodniach. Vymenený bude za vyšší s väčším prietokom. Mesto vo štvrtok (14. 9.) podpísalo zmluvu s dodávateľom stavby. 


"Výmena mosta súvisí s jeho prietokom. Pri povodniach tvoril prekážku, pretože neumožňoval odvádzať potrebný prietok prívalovej vody. Súčasťou stavby je aj výmena vrstiev miestnej komunikácie na sídlisku Sever na ulici Pod lesom," vysvetlil primátor Kežmarku Ján Ferenčák. Na realizáciu výmeny mosta sa mesto v predchádzajúcich rokoch uchádzalo o získanie finančných prostriedkov z eurofondov, ale neuspelo. Na financovanie tejto stavby samospráva nedávno získala úver zameraný na infraštruktúrne projekty vo výške 331 5000 eur.       

Stavbu bude realizovať spoločnosť Strabag, s.r.o. Nový most bude vyšší s maximálnym možným zvýšením prietoku. Práce má dodávateľ podľa zmluvy ukončiť do piatich mesiacov od odovzdania staveniska.       

Ďalší problémový most v Kežmarku sa nachádza pri pekárni cez Ľubický potok. Ako uviedol primátor, je vo vlastníctve samosprávneho kraja a rokuje sa o potrebe jeho prestavby. "Finálne protipovodňové riešenie ochrany mesta by doniesla až výstavba všetkých plánovaných poldrov v bývalom vojenskom priestore Javorina," uzavrel Ferenčák.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2016
Nakrúcanie Perinbaby 2 v Kežmarku komplikuje počasie. Museli ho odložiť
Nakrúcanie slovenskej rozprávky Perinbaba 2 sa malo začať v Kežmarku vo štvrtok 17. marca. Produkčná spoločnosť Jakubisko Film, s.r.o., však jeho začiatok pre nepriaznivé počasie preložila.
viac
08.09.2016
Z príspevku od vlády začne Kežmarok s výstavbou študentského kempusu
Ešte počas februárového výjazdového zasadnutia vlády SR pridelili okresu Kežmarok 4 600 000 eur na obdobie piatich rokov na aktivity akčného plánu, ktorého cieľom je znížiť nezamestnanosť.
viac
08.08.2017
Kežmarok chce do dvoch rokov vybudovať nové hokejbalové ihrisko
Zvýšený záujem o hokejbal z radov detí aj dospelých motivoval mesto Kežmarok k zámeru postaviť nové ihrisko. Po výstavbe letného kúpaliska a plánovanej obnove torza zimného štadióna, pôjde o tretiu väčšiu investíciu do kežmarského športu.
viac
25.09.2017
Komárňania chcú petíciou zabrániť výstavbe obchvatu v rekreačnej zóne
Členovia občianskej iniciatívy za záchranu rekreačnej oblasti Mŕtve rameno Váhu – Apáli v Komárne dnes odovzdali na Mestskom úrade v Komárne petíciu proti výstavbe obchvatu mesta, ktorý by viedol práve cez mestskú rekreačnú oblasť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.37 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.34 %