Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
02.05.2016 03:58

Na konferencii PLACE! 2016 sa bude hovoriť o meste a jeho rozvoji


Košice tento rok nesú aj titul Európske mesto športu 2016.


Na vplyv kreativity a kreatívneho priemyslu na imidž mesta sa zameria konferencia PLACE! 2016 v Košiciach, ktorá sa uskutoční 5. mája v Kunsthalle a 6. mája v Kasárňach/Kulturparku.


 "Budeme hľadať odpovede na otázky, ako dizajn a kreativita pomáhajú obchodu, ako umelecké a kultúrne podujatia spoluvytvárajú imidž miest, alebo ako môžu kultúrne centrá ovplyvňovať podnikanie, obchod či dokonca rozhodovanie v mestách," uviedol riaditeľ konferencie Michal Hladký.      

Organizátor, ktorým je Inštitút kreatívnej ekonomiky, n.o., spoločne s partnermi projektu "Družba Ukrajina – Slovensko" pozvali na konferenciu popredných medzinárodných expertov. Vystúpi na nej Gideon Schmerling, riaditeľ oddelenia médií a komunikácie a hovorca samosprávy Tel-Aviv-Yafo či generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Tatra banky Michal Liday.      

PLACE! je o meste, o jeho ekonomickom a sociálnom rozvoji. Prináša témy placemaking, branding, kreatívny priemysel, marketing či turizmus a na úspešných príkladoch dokazuje, že kultúra a kreativita predstavujú zásadné prvky potrebné na rozvoj a reputáciu mesta i obchodný potenciál.      

Konferencia sa koná pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho a je súčasťou projektu, ktorý je financovaný z nórskych grantov a štátneho rozpočtu SR v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.11.2016
Festival Iné cesty predstaví autentické zákutia Zeme
Občianske združenie SOSNA organizuje už jubilejný 10. ročník festivalu Iné cesty, zameraného na hlbšie poznanie autentických zákutí našej Zeme.
viac
26.01.2017
Projekt EHMK má v Košiciach úspešné pokračovanie
Projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 (EHMK) v Košiciach na rozdiel od viacerých iných európskych miest, ktoré boli nositeľmi tohto prestížneho titulu (napr. Marseille alebo Pécs), stále žije. A nielen to...
viac
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
19.01.2018
Centrum Prešova zdobí nová atrakcia - jeho historický 3D model
Prešov má novú turistickú atrakciu – centrum mesta zdobí od štvrtka 18. januára jeho historický 3D model. Bronzový model stvárňuje historickú podobu jadra Prešova z 18. storočia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %