Štvrtok 24.01.2019
Dnes má meniny 
Timotej
-1°C Bratislava
09.08.2017 01:41

Na hornej Nitre vzniknú stovky nových pracovných miest


Globálny automobilový dodávateľ Brose rozširuje svoj výrobný závod v Prievidzi. Najväčšiemu okresu Trenčianskeho kraja by mal priniesť nové pracovné miesta, pribudne aj tréningové centrum pre duálne vzdelávanie.


V pondelok 7. augusta 2017 bola slávnostným výkopom odštartovaná druhá fáza výstavby výrobného závodu spoločnosti Brose Prievidza. Po jej dokončení sa zvýši výrobná kapacita, no najmä pribudnú nové pracovné miesta. Spoločnosť plánuje zamestnať viac ako 400 ľudí a postupne tento počet zvyšovať.


Okrem novej výrobnej haly sa prievidzský závod rozrastie aj o kancelárske priestory a priestory pre oddelenie dizajnu, vývoja a testovania. „V druhej etape rozšírime naše existujúce kapacity na výrobu zdvíhačov okien a zadných dverí. Taktiež začneme vyrábať nové produkty, ako sú motory zdvíhačov zadných dverí a elektrické parkovacie brzdy,“ vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Brose Prievidza Axel Mallener.

Významným prínosom výstavby je aj zriadenie tréningového centra pre duálne vzdelávanie, ktoré ocenil aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. „Od nového školského roku pribudne do systému duálneho vzdelávania priamo pre firmu Brose 34 študentov z dvoch stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, a to zo Strednej odbornej školy T. Vansovej v Prievidzi a Strednej odbornej školy v Handlovej,“ doplnil trenčiansky župan, ktorý sa neváhal chytiť lopaty. Spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Brose Axelom Mallenerom, primátorkou mesta Prievidza Katarínou Macháčkovou a zástupcami spoločnosti STRABAG a agentúry SARIO spoločne odštartovali výstavbu, ktorá bude mať pozitívny vplyv na celý región.

Postaviť závod v regióne hornej Nitry sa investor rozhodol najmä z dôvodu možnosti získania kvalifikovanej pracovnej sily. „Pre celý priemyselný park v Prievidzi je, najmä z pohľadu expedície veľkého množstva tovaru, veľmi dôležitá práve prvá časť obchvatu mesta. Preto chceme, aby bolo zrealizované napojenie na rýchlostnú cestu R2, ktorá by mala v prvej fáze končiť niekde pri Novákoch,“ upresnil trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Stavebné práce na druhej etape výstavby bude realizovať spoločnosť STRABAG, s. r. o., s jej ukončením sa počíta v lete budúceho roka.

Brose je z celosvetového pohľadu piatym najväčším subdodávateľom automobilového priemyslu v rodinnom vlastníctve. Spoločnosť vyvíja a vyrába mechatronické systémy do dverí a sedadiel vozidiel, vrátane elektromotorov a svoju produkciu dodáva približne 80 značkám automobilov. S výstavbou prvej časti závodu začala spoločnosť v januári 2016, ukončená bola začiatkom tohto roku.

 

Autor: (lk, tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
Projekt obnovy hradov zamestnal v tomto roku 602 uchádzačov o prácu
Do národného projektu "Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“ sa v tomto roku zapojilo 39 zamestnávateľov, ktorí vytvorili 602 pracovných miest. Informovala o tom hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR ) Jana Lukáčová.
viac
22.09.2017
Do kúpeľov už aj na bicykli
K podpísanej zmluve o výstavbe prvej časti Vážskej cyklotrasy vedúcej od hranice s Trnavským samosprávnym krajom do Nového Mesta nad Váhom pribudol podpis druhej zmluvy. Na základe nej kraj v dohľadnej dobe postaví aj druhý úsek Vážskej cyklomagistrály, a to na úseku Púchov – Nosická priehrada.
viac
09.11.2018
Spoločnosť Brose Prievidza otvorila svoje dvere študentom stredných škôl
V rámci Európskeho týždňa odborných zručností sa v stredu 7. novembra 2018 uskutočnilo v Prievidzi v priestoroch spoločnosti Brose podujatie zamerané na podporu vysokoškolského technického vzdelávania.
viac
03.01.2019
Vďaka obnove výroby muránskych buchiet vytvorili v Muráni šesť pracovných miest
Dovedna šesť pracovných miest sa podarilo vytvoriť samospráve dediny Muráň v okrese Revúca vďaka obnoveniu výroby regionálnej špeciality – muránskych buchiet. Pred rokom a pol ich po niekoľkoročnej prestávke začala obec piecť vo vlastnej prevádzke a v súčasnosti predáva stovky kusov buchiet denne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.54 %