Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
21.07.2018 04:30

Na Draždiaku prezliekacie kabíny a toalety zadarmo


Prezliekacie kabíny - ilustračná snímka


Veľký Draždiak je jedným z najobľúbenejších miest v Petržalke a v lete je nepochybne na čele rebríčka obľúbenosti. Všetci ale vieme, že elektrické drôty, ktoré vedú ponad jazero, znemožňujú z tejto lokality spraviť „legálne kúpalisko“. Navyše vlastnícke vzťahy pozemkov celú situáciu ešte komplikujú.


Petržalská samospráva ale stále hľadá spôsoby, ako Petržalčanom pobyt pri jazere spríjemniť a skvalitniť. Každé leto tu zabezpečuje záchrannú službu a tento rok zašla ešte o krok ďalej. S prevádzkovateľom reštaurácie Oáza sa dohodla, že návštevníkom Veľkého Draždiaka zdarma sprístupnia ich verejné toalety (počas roka je ich používanie spoplatnené), ktoré sa nachádzajú v samostatnom objekte vedľa reštaurácie (v priestoroch, kde fungujú aj masáže). Túto službu Petržalčanom financuje mestská časť. Toalety môžu ľudia využívať do konca prázdnin.

Okrem toho petržalská aj ďalšie možnosti, ako pobyt pri jazere spríjemniť. V týchto dňoch v spolupráci so spoločnosťou Sitour s. r. o. osadila pri jazere Veľký Draždiak dve prezliekacie kabíny, ďalšie dve budú nainštalované na budúci týždeň. Návštevníci jazera sa tak budú môcť pohodlne a nerušene prezliekať do plaviek. Jedna kabína stojí pri bufete vedľa súkromnej nemocnice s poliklinikou Medissimo a druhú nájdu návštevníci v blízkosti Ústavu lekárskej kozmetiky, vedľa reštaurácie Oáza, ďalšia pribudne pri plážovom volejbalovom ihrisku a posledná na brehu, kde stojí stožiar elektrického vedenia, pri bufete.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Petržalská samospráva pripravila mapu sociálnych služieb
Analýza poskytovateľov sociálnych služieb poslúži aj pri tvorbe stratégie ich rozvoja v mestskej časti.
viac
17.01.2017
Chcete darovať potraviny?
Už po druhý raz sa Petržalka zapojila do potravinovej zbierky pre sociálne odkázaných, ktorú organizuje spoločnosť UBER.
viac
10.03.2017
Petržalke nie sú pamiatky ľahostajné
S výstavbou panelákov a postupným budovaním najväčšieho slovenského sídliska vznikali aj rôzne umelecké diela, najmä sochy a grafiky, ktoré mali Petržalku skrášliť a zútulniť. Máloktoré ale mali svojho konkrétneho vlastníka. Pred rokom 1989 sa o ne staral štát, dnes...
viac
22.03.2017
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne
Deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov rozmiestni opäť petržalská samospráva bezplatne na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery sú určené na nadrozmerný odpad ako sú veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %