Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
03.05.2017 04:23

MV SR poskytlo zástupcom miest a obcí informácie o verejnom obstarávaní


Sídlo Ministerstva vnútra SR.


Zástupcovia miest a obcí, ktorí sú oprávnenými prijímateľmi finančných prostriedkov z operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), dostali množstvo praktických informácií k procesom verejného obstarávania či k implementácii projektov.


V uplynulých dňoch sa v Bratislave stretli zástupcovia miest a obcí so zástupcami Ministerstva vnútra SR, ktoré je sprostredkovateľským orgánom pre časť OP ĽZ. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

Podujatie organizoval rezort v spolupráci s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Príhovorom stretnutie otvorila a účastníkov privítala štátna tajomníčka ministerstva vnútra Denisa Saková.      

Na podujatie prišlo takmer 40 zástupcov miest a obcí zazmluvnených projektov v rámci výziev zameraných na výstavbu a rekonštrukciu materských škôl a komunitných centier. Cieľom stretnutia bolo ozrejmiť proces verejného obstarávania ako aj samotnú implementáciu investičných projektov. „Obstarávanie je veľmi zložitý proces, ktorý so sebou prináša množstvo otáznikov. Práve preto sa snažíme byť s prijímateľmi v neustálom telefonickom, písomnom i osobnom kontakte a tento proces im uľahčovať,“ povedala štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková. Komunikácia rezortu s prijímateľmi je založená na báze partnerstva.      

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky je v rámci OP ĽZ sprostredkovateľským orgánom pre dve prioritné osi. Táto časť operačného programu pokrýva dva základné piliere života a fungovania marginalizovaných rómskych komunít. Na naplnenie cieľov operačného programu má rezort k dispozícii finančné prostriedky vo výške 330 miliónov eur zo zdrojov Európskej únie. „Našim hlavným cieľom je, aby sa čo najefektívnejšie zrealizovali projekty a prispelo sa tým k zlepšeniu situácie marginalizovaných rómskych komunít na Slovensku,“ vysvetlila generálna riaditeľka sekcie európskych programov ministerstva vnútra Adela Danišková.      

V rámci prioritnej osi 6 sú aktuálne vyhlásené štyri otvorené výzvy. Ide o výzvu zameranú na nakladanie s komunálnym odpadom a na nelegálne skládky, na výstavbu a rekonštrukciu materských škôl, na podporu prístupu k pitnej vode ako aj výzvu zameranú na výstavbu a rekonštrukciu komunitných centier. V tomto roku plánuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vyhlásiť v rámci tejto prioritnej osi ďalšie dve výzvy. Jedna bude opätovne zameraná na výstavbu a rekonštrukciu komunitných centier, v rámci ktorej môžu o podporu žiadať aj mimovládne organizácie. Druhá výzva sa zameriava na rast počtu rómskych domácností s prístupom k zlepšeným podmienkam bývania ako aj na podporu programov bývania.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.06.2016
Na likvidáciu čiernych skládok pôjde ďalších 7 miliónov eur
Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) sa rozhodol pokračovať v programe Veľké upratovanie Slovenska, s ktorým prišiel jeho predchodca Peter Žiga (Smer-SD). Pôjde o druhé kolo programu, v tom prvom sa prerozdelilo vyše deväť miliónov eur.
viac
28.02.2017
Obce s rómskymi komunitami budú môcť odstrániť čierne skládky odpadu
Obce s marginalizovanými rómskymi komunitami budú mať príležitosť odstrániť nelegálne skládky odpadu na svojom území a zlepšiť systém nakladania s odpadom. Umožní im to ministerstvo vnútra, ktoré ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Ľudské zdroje vyhlásilo výzvu s takýmto zameraním.
viac
27.08.2017
Ministerstvo zjednodušilo podmienky výzvy na prístup k pitnej vode
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť operačného programu Ľudské zdroje zjednodušilo podmienky výzvy na podporu prístupu k pitnej vode.
viac
12.12.2017
MŽP vyhlásilo výzvu zameranú na triedený zber
Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) vyhlásilo výzvu pre najmenej rozvinuté okresy so zameraním na triedený zber. K dispozícii je pre nich 25 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %