Pondelok 22.10.2018
Dnes má meniny 
Sergej
9°C Bratislava
28.11.2017 05:24

Most Ružín by po rekonštrukcii mohli otvoriť 10. decembra


Snímka zdroj: (tasr).


Práce na odstránení havarijného stavu mosta Ružín v týchto dňoch vrcholia. Ak zaťažovacia skúška dopadne dobre a stavebný úrad vydá kolaudačné rozhodnutie, prvé autá by cez most mohli prejsť 10. decembra 2017. Informoval o tom Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK).


Koncom minulého týždňa na most položili asfaltové vrstvy vozovky a pripravili osadenie zvodidiel. "Pracovníci spoločnosti Strabag, s. r. o., ktorá je zhotoviteľom stavby, aktuálne pracujú na ukončení chodníkov, osadení zvodidiel, odstránení pomocných lávok a umiestnení vodovodného potrubia. Zhotoviteľ predpokladá, že v stredu 29. novembra sa uskutoční zaťažovacia skúška mosta. Ďalší postup bude závisieť od jej výsledkov," uviedla hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.       

Po odovzdaní stavby bude nasledovať kolaudácia. Zároveň zasadne krízový štáb, ktorý od vyhlásenia mimoriadnej situácie 12. decembra 2016 koordinuje všetky činnosti súvisiace so zmierňovaním dôsledkov havarijného stavu. "Ak budú splnené všetky náležitosti, ktoré vyžaduje platná legislatíva, most cez Ružín bude otvorený pre dopravu v nedeľu 10. decembra 2017. Prvý autobus prímestskej autobusovej dopravy by mal prejsť po moste o 4:45 hod. ráno," doplnila hovorkyňa.       

Spoje prímestskej autobusovej dopravy podľa nového grafikonu už počítajú s linkami, ktoré budú prechádzať po moste a opätovne spoja krajské mesto s Hnileckou a Hornádskou dolinou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
12.06.2017
Žilinská župa otvorila sezónu cyklobusov
Žilinský župan Juraj Blanár spolu s generálnym riaditeľom SAD Žilina Petrom Pobehom vypravili v nedeľu 11. júna z Vrútok prvý cyklobus tohtoročnej sezóny. Unikátnu možnosť prepravy pre cyklistov tak župa ponúkne aj v lete 2017.
viac
19.10.2017
Začína sa s obnovou najzanedbanejších ciest a chodníkov
Zvolenská cesta a Poľná ulica patria k najvyťaženejším a najzanedbanejším miestnym komunikáciám (MK) v Banskej Bystrici. Na ich žalostný stav už dlhodobo poukazujú aj samotní Banskobystričania.
viac
22.12.2017
Po Komenského ulici v Košiciach už jazdia električky
Mesto Košice ako investor a Eurovia SK, viackrát v minulosti avizovali že po zmodernizovanej trati na Komenského ulici začnú premávať električky najneskôr do konca roka. Do začiatku najkrajších sviatkov v roku ostávajú ešte tri dni, električky však po Komenského ulici začali jazdiť už 21. decembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.28 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.07 %